YouTuber, Oppenheimer efektlerini evde yapmış oldu

24.08.2023
YouTuber, Oppenheimer efektlerini evde yapmış oldu

[ad_1]

Oppenheimer vs. Barbie furyası geldi geçti, her insanoğlunun gündemine başka şeyler oturdu. Bir tek filmler hakkında birçok içerik üretilmeye devam ediliyor. Bunlardan en ilginci, Oppenheimer’ın meşhur nükleer patlama sahnesini evde asla beklenmedik nesnelerle neredeyse birebir oluşturan YouTuber’ın içinde ne olduğu oldu.

Oppenheimer’ın nükleer patlama efektlerini evindeki eşyalarla oluşturan YouTuber

Oppenheimer’ın çekim sürecinde İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın verdiği demeçle filmdeki nükleer patlama sahnesinde CGI, özetlemek gerekirse efekt kullanılmadığı öğrenilmişti. Nolan’ın her şeyin otantik olmasını isteme takıntısı sonucunda çekilen bu sahne insanları acaip heyecanlandırmıştı.

oppenheimer patlama sahnesini yeniden yaratıldı

YouTuber William H Baker, Oppenheimer’ın oldukça tartışılan nükleer patlama efektlerini tesiri altına alan bir doğrulukla tekrardan yapmayı başardı. Baker, Nolan’ın filmin kimyasal reaksiyonlarını ve patlama efekti görsellerini iyi mi yarattığına dair ipuçları bulmak için fragmanı dikkatle taradı.

Barbie vs Oppenheimer: İlk günün kazananı kim oldu?

Barbie vs Oppenheimer: İlk günün kazananı kim oldu?

Barbie vs Oppenheimer yarışının kazananı belli oldu. Açılış günü verilerine bakılırsa Barbie, Oppenheimer’dan üç kat fazla kazanmıştır.

Sonrasında çekimleri öykünmek etmek için ışık, su, uzun pozlama fotoğrafçılığı, kimyasal karışımlar ve bir fanus kullandı. İyi bir araştırma, kendini adama, iyi bir işçilik ve evindeki eşyalar ile birlikte Baker, Oppenheimer’ın görsel açıdan en görkemli sahnesini neredeyse birebir tekrardan yaratmış oldu.

oppenheimer patlama

Filmin dünyayı değiştiren üzücü bir anı görkemli bir halde sinemaseverlere gösterdi. Bir tek Baker’ın çabalarından anlaşıldığı kadarıyla bu görkemi elde etmek için hakikaten bir nükleer bomba patlatmaya gerek yokmuş. Aynı şekilde sinemaseverler bu sahneden de etkilenebilirdi.

Bir tek dediğimiz şeklinde, Christopher Nolan CGI kullanma fobisi olan bir yönetmen ve sahnelerinin olabildiğince otantik olmasını istiyor. Bu da saygı duyulabilir bir çaba. Ek olarak Oppenheimer’ın bütçesinin 100 milyon dolar (2.705.160.000 Türk Lirası) bulunduğunu da belirtelim.

Türkiye’de en çok aratılan film belli oldu! Barbie mi Oppenheimer mi?

Türkiye’de en oldukça aratılan film belli oldu! Barbie mi Oppenheimer mi?

Son zamanların beyazperde dünyasında ses getiren filmleri Barbie ve Oppenheimer oldu. Peki, Türkiye’de en oldukça hangisi aratıldı?

Baker’ın efektleri hem yöntem hem de çekimler açısından Nolan’ınkilere inanılmaz derecede benzediğinden, yaratıcı takımlar zaman ve çaba harcamaya istekliyse ergonomik efektlerle inanılmaz şeyler başarılabileceği bu videoyla kanıtlanmış oldu.

SDNShiftdelete.net

Isterseniz YouTube videosunun tamamını yukarıdan seyredebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen dikkatsizlik etmeyin.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.