AMD imzalı yeni işlemcinin performansı sızdırıldı!

05.04.2023
AMD imzalı yeni işlemcinin performansı sızdırıldı!

[ad_1]

Intel ile kıyasıya bir yarışa giren AMD’nin yeni işlemcilerinin performansı merakla ümit ediliyor. 6 Nisan tarihinde MSI’ın lansmanı ile birlikte tanıtılacak olan AMD Ryzen 7 7800X3D hakkında önemli bir bilgiler ise etkinlikten ilkin sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere gore yeni işlemci önemli bir performans artışı vadediyor.

AMD Ryzen 7 7800X3D yüksek oyun performansı ile dikkat çekiyor

chi11eddog adlı bir Twitter kullanıcısı AMD’nin yakında tanıtılacak olan Ryzen 7 7800X3D işlemcisi hakkında önemli bilgileri gün yüzüne çıkardı. Buna gore yeni işlemci oyunlarda yüzde 10’a kadar daha iyi performans sunuyor.

3D V-Cache teknolojisi ile donatılmış Zen4 mimarisine haiz olan işlemci oldukca yakında piyasaya sürülecek. Yarından itibaren oldukca daha detayları testlerine ulaşabileceğimiz işlemci hakkında ise şimdiden önemli verilere haiz olduk. AMD tarafınca meydana getirilen bu testler, yeni işlemcinin peformansını ortaya koyuyor.

AMD EPYC Genoa-X işlemcilerinin özellikleri sızdırıldı!

AMD EPYC Genoa-X işlemcilerinin özellikleri sızdırıldı!

AMD’nin 3D V-Cache özellikli EPYC Genoa-X işlemcileri, Zen 4 çekirdekleri ve büyük önbellek havuzları ile birlikte bu yıl piyasaya çıkacak.

MSI, optimizasyonlar ile averaj yüzde 2 ila yüzde 4’lük bir artış sağlayabileceğini ifade ediyor. Diğeri taraftan ortaya çıkan belgeler ise işlemcinin yüzde 9 ile yüzde 12 içinde bir performans artışına işaret ediyor. Naturel olarak ki bireysel olarak meydana getirilen bu testlerde sonuçların değişkenlik göstermesi de oldukça muhtemek.

Denetim için kullanılan sistemde yeni işlemciye MSI X670E Tomahawk anakart, Kingston Fury DDR5-6000 EXPO kiti, RTX 4090 GPU ve MSI AIO/PSU beraber rol alıyor. AMD’nin yeni işlemcisinin tüm bu donanımlarla birlikte 2560×1440 kalite ayarında yedi oyunda denetim edilmiş olduğu ifade ediliyor.

Ryzen 7 7800X3D, 6 Nisan’da resmi olarak 449 dolardan satışa sunulacak. Yeni model piyasaya sürülecek üçüncü ve malum son Ryzen 7000 masaüstü işlemcisi olacak. Peki siz AMD’nin yeni işlemcisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Eski notebook iyi mi hızlandırılır? AMD Ryzen işlemci hızlandırma rehberi!

YouTube video

SDNShiftdelete.net

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.