Tesla Türkiye Model Y fiyatı belli oldu!

03.04.2023
Tesla Türkiye Model Y fiyatı belli oldu!

Elon Musk’ın CEO’su olduğu, elektrikli otomobilleri ile bildiğimiz Tesla, bugün resmi olarak Türkiye pazarına girişini yapmış oldu. Tesla Türkiye’de hangi modelleri satacak? Tesla Model Y Türkiye fiyatı ne kadar?

Tesla Türkiye Model Y fiyatı belli oldu!

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Tesla web sayfasına ulaşmak için buraya tklayın

Tesla Model Y, SUV sınıfı bir elektrikli otomobil olup, giriş seviyesinde 204 beygir güç üretiyor. Bu araç, geniş iç hacme haiz olmasının yanı sıra aile otomobili olarak da kullanılabilecek, bir tek performanstan ödün vermek istemeyenler için tasarlanmıştır. Araç, yalnız 6.9 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkarak yüksek performans sunar ve toplamda 455 kilometre menzile haiz. Tüm otonom sürüş sistemleriyle birlikte sunulan Model Y, değişik paketlerde değişik özellikler sunuyor.

Ek olarak, Model Y, sürekli olarak Tesla tarafınca güncellenen bir akıllı telefon benzer şekilde çalışıyor. Tesla, Model Y’yi periyodik olarak güncellemekte ve araca yeni teknolojiler sunuyor. Bu güncellemeler küçük hata düzeltmeleri ve keyifli özellikler olabileceği benzer şekilde, otonom sürüş için önemli sürümler de içerebiliyor.

Tesla Model Y Türkiye fiyatı:

Model Güç aktarma organları Menzil (WLTP) İvmelenme
(0-100 km/s)
Anahtar teslim fiyatı
Model Y Arkadan itiş 455 km 6.9 sn 1 milyon 548 bin 732 TL
Model Y Long Range Çift motorlu dört çeker 533 km 5.0 sn 1 milyon 619 bin 532 TL
Model Y Performance Çift motorlu dört çeker 514 km 3.7 sn 1 milyon 778 bin 832 TL

Iyi mi şarj edilecek? Fiyatı ne kadar?

Tesla’yı şarj etmenin en kolay yolu organik ki de evde şarj etmektir. Aslına bakarsanız 455 km ila 513 km arası şehir içi fazlasıyla kafi bir menzil sunuluyor. Fakat şehirlerarası bir gezi yapacaksanız Türkiye’de kurulan Supercharger istasyonlarında 15 dakikada 270 km menzillik dolum yapabilirsiniz.

Buna ek olarak, Türkiye’de kurulan tüm Supercharger istasyonları CCS Tip 2 giriş destekleyen Tesla ve Tesla olmayan elektrikli araçların kullanımına açık. Hem de Tesla’nızı da uygun giriş portuna haiz tüm istasyonlardan şarj edebilirsiniz.

Fakat Supercharger istasyonları Model Y sahiplerinin bir istasyondan diğerine minimum duraklama süresi ile gitmesini sağlamak için stratejik şekilde yerleştirildiği için alternatiflerini kullanmaya ihtiyacınız olmayabilir.

Ek olarak İstanbul, Edirne, Bolu ve Ankara’da bulunan 30 Supercharger istasyonu, yarından itibaren tüm elektrikli otomobil kullanıcılarına açılıyor. Bu istasyonlarda 1 kWh şarj tutarı Tesla sahipleri için 6.9 TL ila 7.7 TL içinde olacak. Diğeri elektrikli otomobil sahipleri ise 8.6 TL verecek.

Tesla Model Y iyi mi satın alınır?

Tesla Model Y, 4 Nisan 2023 itibariyle satışa sunulacak. gaziantep rus escort 3 değişik versiyonuyla Türkiye pazarına giren model, Tesla’nın internet adresinden çevrim içi olarak alınabilecek. Ön sipariş bedeli olarak 10 bin TL verilecek. Kalanı ise teslimde gerçekleşecek. Teslimatlar ise İstanbul Akasya ve Kanyon AVM’de yapılacak. Tesla’ya ilişik ilk servis ise Merter’de açılıyor.

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.