En iyi canlı izlenme iyi mi yapılır?

02.06.2023
En iyi canlı izlenme iyi mi yapılır?

[ad_1]

İçerik üreticileri için en önemli konulardan bir tanesi de canlı izlenme olarak karşımıza çıkıyor. Birçok yayıncı ve fenomen açtıkları canlı yayınlar ile önemli sayıda kesime ulaşabiliyor. Daha fazlaca kişiye ulaşmak için ise canlı yayınların kaliteli olması gerekiyor. Ikimiz de bu yüzden sizlere NVIDIA Boadcast’i anlattık.

NVIDIA Studio platformu, sanatçılar ve endüstri profesyonellerine yönelik olarak tasarlanmış bir platform. Bu platform, 3D tasarım, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık şeklinde yaratıcı alanlarda kullananların yüksek performans elde etmesini sağlıyor. NVIDIA’nın ekran kartları ve Studio Sürücüleri, yaratıcı uygulamalara esin verici bir performans ve beceri katarken kullanıcılara görkemli bir hız ve verimlilik vadediyor.

NVIDIA Broadcast, yayıncılara birçok kolaylık sağlıyor

NVIDIA Studio platformu, içerik üreticilerine yüksek performans sunmak için tasarlanmış dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve ekran kartları içeren sertifikalı sistemleri içinde barındırıyor. RTX ekran kartlarıyla güçlendirilmiş olan bu bilgisayarlar ve 110’dan fazla ustalaşmış uygulamada GPU hızlandırma özelliği sunuyor.

Ekran kartı güncelleme nasıl yapılır? [AMD / NVIDIA]

Ekran kartı güncelleme iyi mi yapılır? [AMD / NVIDIA]

AMD ve NVIDIA ekran kartı kullanıcıları güncelleme yapmak istedikleri süre 2 seçenekleri oluyor. İşte tüm adımlar…

NVIDIA Studio’nun sunmuş olduğu önemli uygulamalardan biri CANVAS’dır. CANVAS, rahat şekiller ve gerçekçi materyallerle emek vererek yaratıcı içerik oluşturma mevzusunda öne çıkan uygulamardan bir tanesi. Bu uygulama içinde bir yapay zeka modeli, kullanıcının seçtiği materyalleri kullanarak gerçek zamanlı olarak tesirinde bırakan sonuçlar üretebiliyor. Bu sayede sonsuz yaratıcı olasılıklara ulaşabiliyoruz.

NVIDIA Broadcast ise ses ve video alanında ustalaşmış bir edinim sunma hedefinde. Bu uygulama, yapay zeka ile geliştirilmiş ses ve video özellikleriyle canlı yayınlar, sesli sohbetler ve video konuşma görüşmelerini iyileştirilmesine yardım ediyor. Parazit yok etme ve oda yankı yok etme şeklinde özellikler, istenmeyen ses sorunlarını ortadan kaldırırken, kullanıcılara daha kaliteli bir izlenme deneyimi sunuyor.

3D içerik oluşturmak için kullanılan parasız ve açık kaynaklı bir yazılım olan Blender, NVIDIA Studio yardımı ile kullanıcılarına hususi donanım ışını seyretme ve yapay zeka tabanlı gürültü yok etme özelliklerini sunuyor. Bu sayede karmaşık tasarımların işlem süresi önemli seviyede azalmış oluyor.

Premiere Pro ise video düzenleme alanında en önemli bir uygulamalardan bir tanesi. Adobe Premiere Pro’nun Auto Reframe özelliği, yapay zeka desteğiyle videoların otomatikman kırpılmasını sağlıyor. Bu özellik, dikey ekran oranlarına uyum sağlamak için videoları dönüştürüyor ve süre tasarrufu mevzusunda kullanıcılara destek oluyor.

Tüm bu avantajarı ile birlikte NVIDIA Broadcast kaliteli canlı izlenme yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Peki siz NVIDIA Broadcast ve canlı yayınlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.