Twitter tweet kısıtlamasının sebebi belli oldu!

05.07.2023
Twitter tweet kısıtlamasının sebebi belli oldu!

[ad_1]

Twitter, meşhur iş insanı Elon Musk’a satıldığından beri resmen batışa sürükleniyor. Satın alımdan sonrasında ekonomik krizle savaşım etmeye başlamış olan şirket, bazı ofislerini kapatmak mecburiyetinde bırakıldı. Ek olarak pek fazlaca çalışan da yenilenen emek harcama şartlarını beğenmediği için işten ayrıldı. Tüm bunlara ek olarak mavi tik şeklinde bazı özellikler de ücretli hale geldi.

Kısa süre ilkin ise tweet görüntüleme sınırının gelmesiyle birlikte platform, kullanıcıları çileden çıkardı. Bu mevzuyla ilgili pek fazlaca iddia ortaya atılmışken, bugün ise Twitter, bu kısıtlamanın nedenini deklare etti. İşte ayrıntılar…

Twitter, tweet görüntüleme için niçin engelleme getirdi?

Twitter’ın eski CEO’su olan ve şu anda Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyuru ile bir sınırlama geldiğini açıklamıştı. Buna gore doğrulanmış kullanıcılar günde 8 bin, doğrulanmamış hesaplar ise 800 tweet okuyabilecekti.

Twitter tweet görüntüleme kısıtlaması nedeni

Bu kısıtlamanın sebebi ile ilgili pek fazlaca tahmin yürütüldü. Hatta Twitter’ın veri barındırmak için kullandığı Google Cloud hizmetinin parasını ödemediği için tutum yoluna gittiği bile düşünüldü. Bugün ise şirket bir açıklama yapmış oldu.

Elon Musk devri bitiyor mu? Zuckerberg’ün Twitter rakibi sonunda çıkıyor!

Elon Musk devri bitiyor mu? Zuckerberg’ün Twitter rakibi sonunda çıkıyor!

Zuckerberg’ün Twitter rakibi uygulaması Threads için çıkış zamanı belli oldu! Musk devri yavaş yavaş kapanıyor mu? İşte detaylar…

Resmi internet sayfası üstünden bir duyuru yayımlayan Twitter, kısıtlamanın spam ve bot hesapları tespit edip onları kaldırmak için alındığını deklare etti. Bu kısıtlamanın hiçbir süre kalkmayacağı mesajını veren şirket, platformu en iyi hale getirmek için çalıştıklarını deklare etti.

Twitter tweet okuma kısıtlaması şu şekilde;

  • Doğrulanmış (mavi tike haiz) hesaplar, günde 6000 gönderi okumakla sınırlanacak
  • Doğrulanmamış hesaplar, günde 600 gönderi okuyabilecek
  • Yeni doğrulanmamış hesaplar, 300 gönderi okuyabilecek.

Peki sizler Twitter’ın tweet engelleme hamlesiyle birlikte bot ve sahte hesapları tespit etmeye emek harcanması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.