Fujifilm X-S20 fiyatı ile fazlaca konuşulacak

19.05.2023
Fujifilm X-S20 fiyatı ile fazlaca konuşulacak


Akıllı telefon kameralarının her geçen daha iyi hale gelmesiyle, DSLR kameraların pazarı oldukça küçüldü. Fujifilm X-S20 benzer halde bazı yeni modeller, ustalaşmış fotoğrafçılığa başlayanlar tarafınca hala dikkat çekiyor. Bir tek görünüşe nazaran Fujifilm, giriş seviyesi DSLR kamerasını fiyat artışıyla duyuracak.

Fujifilm X-S20, 1299 dolardan sunulacak iddiası

Bilhassa amatör fotoğrafçılar tarafınca popüler olarak tercih edilen Fujifilm X-S10, yeni bir model alacak. Gelecek hafta tanıtılması beklenen yeni X-S20, yüksek bir fiyat etiketi ile gelecek. Güvenilir kaynaklar, yalnızca gövde fiyatının 1299 dolardan başlayacağını öne sürüyor. Bu, X-S10’a nazaran yüzde 30’luk bir zam anlamına geliyor.

Bu fiyat artışının bilhassa amatör fotoğrafçılık için dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Neredeyse detaylar bilinmiyor olsa da, Fujifilm yeni modelini Canon EOS R10 benzer halde orta segment rakipler ile karşılaştırıyor olabilir.

Android telefonlar araç kameralarına dönüşüyor!

Android telefonlar araç kameralarına dönüşüyor!

Google, Android telefonları birer araç kamerasına dönüştürebilen yeni bir güvenlik özelliği sunmaya hazırlıyor.

Bugüne dek ortaya çıkan sızıntılar, X-S20’nin önemli iyileştirmeler ve yeni özellikler ile geleceğini gösterdi. Söylentiler, gelişmiş otomatik odaklamaya haiz olacağını ve Fujifilm X-T5‘te bulunan X-Processor 5 çipinin yeni kamerada da kullanılacağını iddia etti.

Fujifilm X-S20’nin resmi detayları nerede ise onaylanmadı, yalnız 24 Mayıs’ta görücüye çıkacağına dair söylentiler var. Fiyat artışına rağmen X-S20’nin özellikleri giriş-orta düzey için dikkat çekiyor.

canon-etkilesimli-vr-deneyimi-sunacak

Öte taraftan uygun fiyatlı DSLR kamera bulmak neredeyse olanaksız hale geldi. Sözgelişi kit lensli Nikon D3500 benzer halde giriş seviyesi fotoğraf makineleri 499 dolara satılıyordu. Günümüz tutarları ise neredeyse iki katına çıktı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.