Apple’ın WWDC23 kazannaları belli oldu!

30.05.2023
Apple’ın WWDC23 kazannaları belli oldu!

[ad_1]

Apple’ın WWDC23 Swift Öğrenci Yarışması, öğrencilere tutkularını kodlama vasıtasıyla dünyayla paylaşma fırsatı sunuyor. Bu yıl meydana gelen yarışma, Worldwide Developers Conference (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) kapsamında düzenleniyor ve Swift kodlama dilini kullanarak örneksiz bir uygulama oyun alanı oluşturmayı hedefliyor. Apple, önceki yıllara gore ödül sayısını artırarak daha oldukça öğrenciyi etkinliğe dahil etmeyi ve yaratıcılıklarını ve sanatla ilgili kabiliyetlerini ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Genç kabiliyetler tutkularını paylaştılar!

WWDC23, 5 Haziran’da başladığında, yarışma kazananları sanal olarak ve fizyolojik olarak etkinliklere katılarak Apple’ın küresel geliştirici topluluğuna sunulan sunumları, etkinlikleri, laboratuvarları ve etkinlikleri deneyimleyecekler.

Apple

Uygulama oyun alanları, 30’dan fazla ülke ve bölgeyi temsil ediyor ve esenlik, spor, eğlence ve çevre şeklinde çeşitli mevzuları kapsıyor. Yalnız tüm kazananların ortak bir özelliği var: Tutkularını kodlama kullanarak dünyayla paylaşıyorlar. Bu yılki kazananlardan Asmi Jain, Yemi Agesin ve Marta Michelle Caliendo, kodlama yardımıyla yalnız benzersiz bir kariyer yolunu şekillendirme fırsatı bulmakla kalmıyor, bununla birlikte diğeri insanlara destek olmak için bir araç da buluyorlar.

Nihayet geliyor: Apple AR/VR gözlük için WWDC 2023 müjdesi!

Nihayet geliyor: Apple AR/VR gözlük için WWDC 2023 müjdesi!

Apple AR/VR gözlük WWDC 2023’te duyurulabilir. MR teknolojisine haiz olacağı kabul edilen yeni aygıt için davetiyeler gönderildi.

İşte WWDC23 yarışması kazananları

Hindistan’daki Medi-Caps Üniversitesi’nde okuyan 20 yaşındaki Asmi Jain, arkadaşının amcasının beyin ameliyatı geçirmesi gerektirme ettiğini öğrendiğinde harekete geçti. Bu deneyimden esin alarak, göz hareketlerini takip eden bir oyun alanı tasarladı. Oyun alanının amacı, göz kaslarını güçlendirmeye destek olmaktır. Jain, bu oyun alanını yalnız arkadaşının amcasına değil, göz hastalıkları ve yaralanmaları olan diğeri insanlara da kullanabilecekleri bir terapi aracı olarak hizmet vermesini umuyor.

Apple Yarışması

Yemi Agesin, değişik ülkelerde büyümekten meydana gelen deneyimlerini kodlama kullanarak birleştiriyor. On bir yaşlarındayken ABD’ya döndükten sonrasında çeşitli ülkelerde yaşayan Agesin, kodlama yardımıyla bir sanatçı şeklinde hissedebildiğini söylüyor. Onun kazanan uygulama oyun alanı, spor ve film yapma tutkularını birleştiriyor ve birinci şahıs beysbol oyununu mevzu alıyor.

25 yaşındaki Marta Michelle Caliendo ise paleontolojiye olan tutkusunu kodlama vasıtasıyla ifade etmek ve gelecekte naturel çevreyi korumuş olan uygulamalar geliştirmek isteyen bir genç geliştirici. Napoli’deki Apple Developer Academy’de eğitim almakta ve dinozor fosillerinin bulunmuş olduğu bir hafıza oyunu şeklinde esin verici projeler üstünde çalışmakta olan Caliendo, kodlamanın ona kişiliğini ifade etme ve dünya görüşünü başkalarıyla paylaşma imkanı sağladığını ifade ediyor. Ek olarak genç beceri, gelecekte, tıp, biyoloji, sanat ve teknolojiyi birleştirerek insanlara naturel dünya hakkında daha oldukça informasyon edinme ve çevre koruma farkındalığı yaratma amacıyla emek vermeyi hedeflediğini belirtiyor.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.