iOS 16.5, iPhone bataryasını öldürüyor mu? Açıklama geldi

26.05.2023
iOS 16.5, iPhone bataryasını öldürüyor mu? Açıklama geldi


iPhone kullanıcıları son zamanlarda iOS 16.5 sürümünün batarya performansından yakınma etmeye başladı. Twitter’dan yeni güncellemeye yönelik eleştirilerini dile getiren kullanıcılar, bazı modellerin pil ömrünün azaldığını söylemiş oldu. Bunun üzerine Apple’dan açıklama gecikmedi.

“iOS güncellemesinden sonrasında bataryam azca gidiyor”

Kullanıcılar, iOS 16.5 ile ilgili batarya şikayetlerini toplumsal medya üstünden Apple’a ulaştırdı. İddiaya nazaran iOS 16.5 alan iPhone modellerinin pil performansı düştü ve şarj süresi uzadı. Bir tek şirkete nazaran bu durum, son güncellemeyle bağlantılı değil.

Apple’la iletişime geçen kullanıcılar, güncelleme sonrasında arka planda meydana getirilen bir işlemden kaynaklandığını bildirdi. iOS 16.5 ile iPhone, veri optimizasyonu ve tekrardan kalibrasyon işlemlerini içeren bir yazılım ayarı aldı.

Birinin iPhone’unuzu izlediğini nasıl anlarsınız? İşte dikkat edilmesi gereken 5 işaret!

Birinin iPhone’unuzu izlediğini iyi mi anlarsınız? İşte dikkat edilmesi gereksinim duyulan 5 işaret!

iPhone’unuzun izlendiğini iyi mi anlarsınız? Oldukça kolay 5 adımla bunu algılamak mümkün. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz…

Güncelleme alan iPhone’lar, bir çok vakit arka planda bir ekip işlem uygular. Bu işlemler, fotoğrafların yeni makine öğrenimi algoritmalarıyla taranması ve çeşitli verilerin optimize edilmesi benzer halde görevleri ihtiva eder. Gelişmiş pil yönetim özellikleriyle birlikte bu işlemler, pil tüketiminin artmasına niçin olabilir.

Bir tek kısa süre içinde tamamlanmasının peşinden iPhone’unun eski düzene döneceğini belirtmek gerekiyor. Özetlemek gerekirse iOS 16.5 yükledikten sonrasında pil ömrü problemi yaşadıysanız telaşlanmayın. Arka plandaki ayarlamaların bitmesinin peşinden batarya performansı eski düzenine dönecek.

Kullanıcılar arasındaki endişelerden biri ise pil ömrünün kalıcı olarak etkilenip etkilenmediği yönünde. Bir tek bataryanın herhangi bir hasar almadığını ve yeni güncellemeleri gönül rahatlığıyla yükleyebileceğinizi açıklayalım.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.



YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.