Android telefon modelleri için müjdeli haber!

08.05.2023
Android telefon modelleri için müjdeli haber!

[ad_1]

Android işletim sisteminin kim bilir en büyük problemi çeşitli markalarda tarafınca değişik şekillerde ele alınması. Google’ın Android kullanımı için bir ekip yönergesi olsa da, markaların bir oldukça cihazlarının batarya verimliliğini çoğaltmak için arka plan hizmetlerini kendilerine bakılırsa ayarlıyor.

Android işletim sistemi artık fazlaca daha tutarlı olacak

Android üreticilerinin arka plan hizmetlerini kendilerine bakılırsa ayarlamaları uygulamaları negatif etkileyerek daha kötü bir kullanıcı deneyimi sunulmasına niçin oluyor. Android 13 ile bu mevzuda önemli adımlar atan Google, daha iyi bir deneyim sunmak için Samsung ile ortak çalışacaklarını deklare etti.

Google, Android 14’ün arka plan API’lerinin tutarlı ve tek tip bir halde uygulanmasını sağlamak için Android donanım üreticileriyle ortak çalışacağını açıklamıştı. Samsung ise Google’ın ortaklık çağrısına ilk cevap veren üretici oldu. Güney Koreli üretici, One UI 6.0 ile bu avantajlardan yararlanan ilk marka olacak.

Akıllı telefon pazarına yeni ve güçlü rakip: Vivo X90S özellikleri belli oldu!

Akıllı telefon pazarına yeni ve güçlü rakip: Vivo X90S özellikleri belli oldu!

Vivo’nun kısa sürede tanıtması beklenen X90S telefon modeli, Google veri tabanında görüntülendi. İşte Vivo X90S’den beklenen özellikler…

Android 14’te sunulan hizmetlerde birçok yenilik bizleri bekliyor olacak. Bu yenilikler içinde daha verimli arka plan işlemleri, optimize edilmiş dahili yayınlanma sisteminin yanı sıra kötüye kullanımları kısıtlamak için yeni Google Play politikaları içeriyor.

Koreli akıllı telefon üreticisi yapmış olduğu açıklamada, One UI 6.0’dan başlayarak işletim sistemlerini Android’in yeni ön plan hizmeti API politikasına bakılırsa geliştireceklerini belirtti. Şu demek oluyor ki One UI 6.0 çıktığında bu ortaklığın meyvelerini derhal göremesek bile meydana getirilen güncellemeler ile fazlaca daha iyi bir deneyim bekleyebiliriz.

Google ve Android telefon üreticilerinin ortaklaşa emek harcanması kuşkusuz fazlaca daha iyi bir deneyim ortaya koyacaktır. Bu mevzuda yapılacak ortak çalışmaların neticelerini kısa sürede görmeyi bekliyoruz. Bu mevzuda başı ise Samsung çekecek benzer halde görünüyor.

Google ve diğeri telefon üreticilerin ortak emek harcanması sonucunda kullanıcılara fazlaca daha iyi bir Android tecrübesi sağlanabilir. Bakalım Android 14 ile birlikte iyi mi bir gelişim göreceğiz. Peki siz Android işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.