Netflix’in gizyazı paylaşım yasağı ters köşe yapmış oldu!

10.06.2023
Netflix’in gizyazı paylaşım yasağı ters köşe yapmış oldu!

[ad_1]

Netflix’in bir süre ilkin başlatmış olduğu hesap şifresini engelleme sonucu pozitif bir etki yaratmış şeklinde görünüyor. Birçok kullanıcı Netflix’in bu kararını eleştirirken ve şirket toplumsal medyada büyük tepki toplarken, abonelik sayısının arttığı gözler önüne serildi. Netflix gizyazı paylaşım yasağı iyi mi bir netice ortaya koyuyor?

Netflix, gizyazı paylaşım yasağı sonrasında abone kazanmıştır

Çözümleme şirketi Antenna tarafınca hazırlanan verilere gore Netflix, gizyazı paylaşım kısıtlamasının duyurulmasının peşinden ilk hafta içinde abone sayısında önemli bir artış yaşadı. Buna gore bir tek ABD, İngiltere ve Avustralya’da 100 binden fazla abone kazanmıştır.

Netflix, şifre paylaşım önlemini genişletiyor!

100 binden fazla abone ise düzgüsel rakamlarına kıyasla günlük olarak yüzde 102’lik bir artışı temsil ediyor. Araştırmalara gore son olarak buna benzer bir gelişme 2020’nin Mart ayında yaşanmıştı. Hatırlayacağınız suretiyle Mart ayı ise pandeminin başlangıcıydı.

Netflix’in yolundan: Prime Video reklamlı abonelik alıyor!

Netflix’in yolundan: Prime Video reklamlı abonelik alıyor!

Prime Video reklamlı abonelik alacak iddiası toplumsal medyayı karıştırdı. Amazon, reklamsız Prime Video için fazladan para isteyecek.

Aslına bakarsak 2022’nin sonlarında Kanada, Latin ABD ve İspanya’da uygulanan yasak sonucu, bazı kullananların tepkisiyle karşı karşıya kalmış ve aboneliklerini iptal etmesiyle sonuçlanmıştı. Yalnız Antenna’nın raporu, Netflix’in gizyazı paylaşım engellemelerinin pozitif sonuçlar getireceğini gösteriyor.

Rapor, gizyazı yasaklama sonucu sonrasında küresel olarak abonelik iptallerinde de artış bulunduğunu ortaya koydu. Antenna, 23 Mayıs’tan bu yana yeni kullananların iptal oranının yüzde 25,6 seviyesine ulaştığını dile getirdi.

Netflix Şifre

Parola paylaşımını yasaklamak başarı göstermiş olmuş şeklinde görünse de, aynı evde yaşayan kişilerin hesap paylaşamaması büyük tepki topladı. Bu kararın diğeri platformlar tarafınca uygulanıp uygulanmayacağını kısa sürede göreceğiz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.