Amiral gemisi telefon modelleri için işlemci krizi!

17.08.2023
Amiral gemisi telefon modelleri için işlemci krizi!

[ad_1]

Akıllı telefon üreticileri, her yıl modellerini güncellerken, en yeni işlemcileri kullanıyorlar. Her geçen yıl gelişen teknoloji ile böylece telefonlar fazlaca daha iyi performans gösterebiliyor. Bir tek gelecek yıl için bu durum değişebilir.

Snapdragon 8 Gen 3’ün maliyeti üreticileri korkutuyor

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 amiral gemisi işlemcisini 2023’ün sonlarında piyasaya sürmesi planlanıyor. Organik olarak birçok üretici, yeni nesil amiral gemisi telefonlarında bu işlemciyi kullanmak istiyor. Bir tek Qualcomm’un yeni işlemcisi bazı marka ve modeller için birazcık pahalı gelebilir.

Snapdragon 8 Gen 3

Son gelen raporlara bakılırsa Snapdragon 8 Gen 3’ün fiyatını her zamankinden birazcık daha pahalı olacak. Bu yüzden bazı üreticilerin Qualcomm’un en yeni işlemci modeli yerine akıllı telefonlarında Snapdragon 8 Gen 2 yada bir Dimensity yonga seti kullanmayı planlıyorlar.

Uygun fiyatlı olacak: Vivo V29e 5G tanıtım belli oldu

Uygun fiyatlı olacak: Vivo V29e 5G tanıtım belli oldu

Geçtiğimiz haftalarda teknik özellikleri sızdırılan Vivo V29e 5G modelinin tanıtım zamanı açıklandı. İşte detaylar…

Yüksek fiyatı ile üreticileri bir mikar korkutan Snapdragon 8 Gen 3’ü markaların yalnız Pro yada Ultra şeklinde takılar alan üst düzey akıllı telefonlarında görebiliriz. Markaların standart amiral gemisi telefonları ise muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2 ya da MediaTek Dimensity işlemcilere ev sahipliği meydana getirecek.

Bu yüzden markaların standart amiral gemisi modellerinde Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi benimsemesi beklenmiyor. Bu işlemciyi kullanacak olan yeni nesil amiral gemisi telefon modellerinin ise fazlaca daha pahalı olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Snapdragon 8 Gen 3 kuşkusuz üstün bir performansa haiz olacak. Bir tek bu işlemciyi kullanmak isteyenlerin fazladan para vermeleri gerekecek şeklinde görünüyor. Diğeri taraftan MediaTek’in amiral gemisi işlemcileri ve Snapdragon 8 Gen 2 hâli hazırda oldukça kafi performans gösteriyorlar.

Peki siz Snapdragon’un en yeni işlemcisi ve amiral gemisi telefon modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski bir işlemciye haiz amiral gemisi telefon satın almak ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.