SpaceX mühendisinin LinkedIn hesabı kapatıldı!

17.06.2023
SpaceX mühendisinin LinkedIn hesabı kapatıldı!

[ad_1]

SpaceX’in birkaç gün ilkin gerçekleştirdiği işe alım, dünya genelinde dikkatleri üzerine çekmişti. 14 yaşındaki bir gencin böylesine bir şirkette yazılım mühendisi olarak kariyerine başlamış olacağı haberi gündemdeki konumunu korumakta idi. Bugün kaydedilen yeni bir gelişme, Kairan Quazi adlı genç yazılımcının LinkedIn hesabının kapanmasına niçin oldu. İşte detaylar SpaceX’in yeni yazılımcısı, kriterleri karşılamıyor! Bugün aktarılan ve […]

SpaceX’in birkaç gün ilkin gerçekleştirdiği işe alım, dünya genelinde dikkatleri üzerine çekmişti. 14 yaşındaki bir gencin böylesine bir şirkette yazılım mühendisi olarak kariyerine başlamış olacağı haberi gündemdeki konumunu korumakta idi. Bugün kaydedilen yeni bir gelişme, Kairan Quazi adlı genç yazılımcının LinkedIn hesabının kapanmasına niçin oldu. İşte detaylar

SpaceX’in yeni yazılımcısı, kriterleri karşılamıyor!

Bugün aktarılan ve çeşitli kaynaklarca doğrulanan habere bakılırsa Kairan Quazi‘nin hesabı, LinkedIn tarafınca iki yıl için kısıtlandı. LinkedIn’in minimum 16 olan yaş sınırını ihlal etmiş olduğu sebebi öne sürülerek uygulanan bu engelleme, hem Kairan Quazi hem de teknoloji çevreleri tarafınca tepkiyle karşılandı. Platform, engelleme uygulanan hesabın 2 yıl sonrasında tekrardan her insana açık hâle getireceğini deklare etti.

Yazılım

Instagram hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımla LinkedIn’i eleştiren genç beceri, dünyanın en gözde şirketlerinden birisi olan SpaceX’te çalışıp da LinkedIn şeklinde bir platformda hesap sahibi olamıyor olmasının mantıksız bulunduğunu deklare etti. Ek olarak kariyerindeki gelişiminde hesabından yararlanmaya ihtiyacının bulunduğunu ifade eden genç beceri, LinkedIn’in bu mevzuda bir düzenlemeye gitmesini istedi.

Roket tasarlayacak ama işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

Roket tasarlayacak fakat işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

Kairan Quazi, dünyanın en büyük uzay şirketlerinden SpaceX’e katılmaya hazırlanıyor. 14 yaşındaki deha, gelecek günlerde mezun olacak.

SpaceX’in en genç ekip üyesi Quazi, hesabına uygulanan kısıtlamanın derhal öncesinde dünyanın en havalı şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışmaya başlayacağını duyurmuştu. Söz mevzusu karara ise bu paylaşımın popülaritesinin sebep olduğu düşünülüyor.

Peki, sizler bu mevzuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce de LinkedIn’in yaş politikalarında değişikliğe gidilmeli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.