Immortals Fenyx Rising 2 rafa kaldırıldı

26.07.2023
Immortals Fenyx Rising 2 rafa kaldırıldı

[ad_1]

Ubisoft için yeni bir dönem başlıyor. Şirket yapılanmasını tekrardan değerlendiren stüdyo, bazı projelerini iptal ettiğini bildirdi. Buna gore geliştirilmesi durdurulan oyunlardan biri de Immortals Fenyx Rising’in devam yapımı oldu. 2020’de çıkan ilk oyunun peşinden ikinci projenin gelecek yıl tanıtılması bekleniyordu.

Immortals Fenyx Rising 2 çıkmayacak

İlk olarak geçtiğimiz yıl ortaya çıkan iddialar, Ubisoft’un Yunan mitolojisinin ötesinde değişik hikayeleri keşfederek Immortals’ı seri haline getirmek istediğini göstermişti. Yalnız geliştirici stüdyo Ubisoft Quebec, yeni Immortals Fenyx Rising’in gelmeyeceğini deklare etti.

Ubisoft’un Assassin’s Creed ve Far Cry şeklinde daha büyük serilere odaklanmaya karar verilmiş olduğu ifade edildi. Bundan dolayı da gelecekteki Immortals oyunları için planların durdurulduğu aktarıldı. 2020’de görücüye çıkan Immortals Fenyx Rising, oyunculardan pozitif yorumlar almayı başarmıştı.

Hesabınızı kontrol edin: AC, Far Cry ve dahası silinecek!

Hesabınızı deneyin: AC, Far Cry ve dahası silinecek!

Ubisoft, etken olmayan hesap sahiplerine e-posta göndermeye başladı. Buna gore hesaplar ve oyunları tamamen silinebilir.

Aksiyon oyununun ertelenmesi aslına bakarsak şaşırtıcı değil. Bu senenin başlarında Ubisoft, duyurulmamış üç oyunu iptal ettiğini ve beklenenden daha zayıf satışlardan dolayı büyük serilerini güçlendirmeyi amaçladığını doğruladı.

Şirket, şu anda altı tane Assassin’s Creed oyunu geliştiriyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ise serideki çalışan sayısını yüzde 40 oranında artırmayı planlıyor.

Immortals Fenyx Rising’in satışları başarı göstermiş olsa da, büyük seriler kadar etki yaratmayı başaramadı. Örnek olarak Avrupa’daki satışları, benzer bir süre diliminde çıkış oluşturan Assassin’s Creed Valhalla’dan averaj yüzde 70 oranında daha düşüktü.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.