Meraklı yakınları çıldırtacak: WhatsApp Web’e ekran kilidi geliyor!

20.08.2023
Meraklı yakınları çıldırtacak: WhatsApp Web’e ekran kilidi geliyor!

[ad_1]

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatApp, her geçen gün bünyesine yeni bir özellik katıyor. Platformla ilgili son gelişme ise geçtiğimiz gün geldi. Uygulamanın web beta sürümüne yeni bir güvenlik özelliği ekleneceği ortaya çıktı. Bununla birlikte WhatsApp Web üstünde ekran kilidine kavuşmak mümkün olacak.

Ekran kilidi özelliği beta sürüm kullanıcıları tarafınca denetim ediliyor!

En fazlaca tercih edilen mesajlaşma platformlarından önde gelen WhatsApp, bünyesindeki eksiklikleri tek tek tamamlamaya devam ediyor. Platform şimdi de web sürümü için önemli bir özellik getiriyor. Yeni özellik, WhatsApp Web’in 2.2333.11 kodlu beta sürümünde ortaya çıktı.

Meraklı yakınları çıldırtacak WhatsApp Web'e ekran kilidi geliyor!

Buna bakılırsa WhatsApp Web uygulamasına ekran kilidi geliyor. Bu özellik kısacası WhatsApp ekranı açılırken bir gizyazı girilmesini gerektirecek. Gizyazı girilmediği takdirde ise ekran açılmayacak. Yeni özellik bilhassa ortak alanlarda WhatsApp’ını açık unutanların işine yarayacak özellikte.

Bankalara devasa para cezası! Sebebi ise sadece WhatsApp kullanmaları

Bankalara devasa para cezası! Sebebi ise bir tek WhatsApp kullanmaları

Başta Wells Fargo olmak suretiyle birçok ABD bankasına, bir tek WhatsApp ve iMessage kullandıkları için yarım milyar dolar para cezası verildi.

Şu anda bir tek bazı beta sürüm kullanıcıları tarafınca denetim ediliyor. Özelliğe ise “Gizlilik” ayarları kısmından ulaşılacak. Bu kısma girdiğiniz süre ise karşınıza “Ekran Kilidi” adlı bir seçenek çıkacak. Seçeneği aktifleştirdiğiniz süre bir gizyazı belirlemeniz istenecek. Şifreyi belirledikten sonrasında ise artık her WhatsApp Web sayfası açıldığında gizyazı girmeniz gerekecek.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp mobil uygulamasına da yeni bir güvenlik seçeneğinin geldiği haberini yaptık. Buna bakılırsa parmak izi yada yüz tarama şeklinde ekran kilidi seçenekleri yer alacaktı. Bugün ise benzer bir özellik WhatsApp Web’e geldi.

Meraklı yakınları çıldırtacak WhatsApp Web'e ekran kilidi geliyor!

Söz mevzusu özelliğin tüm kullanıcılara ne süre ulaşacağı hakkında nerede ise bir informasyon yok. Yalnız fazlaca yakında tüm kullanıcılara gelmesi planlanıyor. Ek olarak benzer özelliğin masaüstü sürüme de gelip gelmeyeceği bilinmezliğini koruyor.

Peki, siz WhatsApp Web ekran kilidi özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.