iPhone SE 4 ne kadar olacak?

18.08.2023
iPhone SE 4 ne kadar olacak?


Yeni iPhone haberleri gündemi meşgul etmeye devam ederken gelen sızıntı haberler gündemi daha da sarstı. Ucuz iPhone serisi olarak malum iPhone SE ailesine yeni bir modelin daha geleceği açıklandı. Peki gelecek olan yeni iPhone SE hakikaten ucuz olacak mı? Yoksa iPhone 15’e nazaran düşük bir fiyat mı göreceğiz? Peki “iPhone SE 4 ne kadar olacak?” işte detaylar…

iPhone SE 4 ne kadar olacak?

Ilk olarak haberimizdeki bilgilerin iPhone SE 4 modeli hakkında ortaya çıkan sızıntılar ve geçmişteki SE modelleri ile kıyaslayarak harmanlandığını belirterek başlamış olalım. Ucuz iPhone, artan kur ve vergiler ışığında çokta mümkün değilmiş şeklinde geliyor. Zira şu an Apple Store’lardan bir iPhone 14 satın almak istediğinizde cebinizden 48 bin 304 TL’nin çıkması gerekiyor.

Tüm gözler üstünde iPhone SE 4 hakkında yeni detay!

Neredeyse 50 bin TL’ye ulaşan fiyatların arkasından kullanıcılar iPhone satın almayı bir otomobil satın almaya benzetmeye başladı. Hatırlarsınız çokta eski olmayan bir tarihte 50 bin TL’ye hakikaten temiz bir Doğan SLX almak mümkündü. Hatta iPhone 14’ün tanıtımının arkasından bazı araç sahiplerinin iPhone 14 Pro Max ile takas yaptıklarını da hatırlayacaksınız.

Ucuz iPhone bekleyenleri sevindiren haber: iPhone SE 4 geliyor!

Ucuz iPhone bekleyenleri sevindiren haber: iPhone SE 4 geliyor!

Artan fiyatlar sonrasında tamamımız uygun fiyatlı seçeneklere yöneliyor. İşte karşınızda ucuz iPhone SE 4 ve detayları…

Peki gelelim iPhone SE hakikaten ne kadar ucuz olacak sorusunun cevabına. Ilk olarak işlemci ve tasarım detayları hakkında bildiklerimizi sizinle paylaşalım. iPhone SE 4 modelinin Apple’ın A15 Bionic işlemcisine haiz olması ümit ediliyor. Bu işlemci iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro, 13 Pro Max, 14 ve 14 Plus modellerinde kullanıldı. Ek olarak bir de SE serisinin 3. modeli olan iPhone SE 3 (2022) modelinde kullanıldı. İşlemci olarak aynı özellikleri taşıyacak olan SE 3 ve SE 4 modelleri kamera şeklinde donanımlarda birbirlerinden ayrışacak.

SE modellerinin geneline baktığımızdaysa çıktıkları devrin amiral gemilerinden özellikler kapan yalnız tasarım mevzusunda eksikleri olan telefonlar diyebiliriz. iPhone SE 4 için de aynı durum geçerli olacak. Fiyat analizi yapmamız gerekirse iPhone SE 3 24 bin 914 TL satış fiyatına haiz. iPhone 14 ise 48 bin 304 TL fiyat etiketine haiz. Burada yarı yarıya olan bir fiyat etiketi görmekteyiz. Fakat neredeyse 25 bin TL’ye satılan bir telefonunda uygun fiyatlı bulunduğunu söylemek pek mümkün değil.

iPhone 15 ile iPhone SE 4 içinde yarı yarıya bir fiyat politikası bile gözetilecek olsa iPhone 15’in 75 ile 85 bin TL içinde bir fiyata satılması ümit ediliyor. Bu da iPhone SE 4’ün 35-40 bin TL içinde bir fiyata satılması anlamına geliyor ki fiyatlar çokta ucuz değil.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.