Bu şekilde bir yargıcı faciası daha ilkin görmedim

20.08.2023
Bu şekilde bir yargıcı faciası daha ilkin görmedim

[ad_1]

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2-0 kazandıkları Trabzonspor karşılaşmasının peşinden açıklamalarda bulunmuş oldu.

Dursun Özbek: Böyle bir hakem faciası daha önce görmedim

ensonhaber.com

Süper Lig’in ikinci haftasına Galatasaray ve Trabzonspor mücadelesi damgasını vurdu.

Sarı-kırmızılılar, sahasında oynadığı maçta, Mauro Icardi’nin attığı iki gol ile mücadeleyi kazanmasını bildi.

Maçın peşinden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten mühim açıklamalar geldi.

“Bu şekilde bir yargıcı faciasının yaşandığını asla görmedim”

Maçın hakemlerini eleştiren Özbek şunları söylemiş oldu:

“Birazcık geç kaldım fakat yargıcı kararlarını onlarca kere izledim. 73 yaşındayım, 50 senedir maçlara gidiyorum. Bu şekilde bir yargıcı faciasının yaşandığını asla görmedim. Hatırımda asla böyle bir durum yok. Türk futbolunun geleceği için şu maçı dikkatle izleyin. Hareketleri, sarı kartları, verilen, verilmemiş penaltıyı, dile getirin. Başka bir türlü bununla başa çıkmak mümkün değil.

“Ne yargıcı ne VAR ne AVAR bilincinde”

Özbek’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Trezeguet, Sacha’ya dirsek atıyor. Ne yargıcı ne VAR ne AVAR bilincinde. Denswil, Mertens’e tekme atıyor. Çorabı yırtıldı, kendi kendine mı yırtıldı? Oldukca net gözüküyor. Atak yapıyoruz, lehimize faul veriyor. Bu kadar senelik hakemsin avantaj oynatmak diye bir şey var.”

Dursun Özbek: Böyle bir hakem faciası daha önce görmedim

“Açık ki birileri daha sürem başlangıcında işi sıkı tutuyor”

“21 senelik hakemsin, 21 tane faul yapmışız. 7 tane karşı tarafa çalmış. Muslera kendi sahasının içinde hakeme geliyor, sarı kart. Adam ceza sahasını terk etmemiş. Açık ki birileri daha sürem başlangıcında işi sıkı tutuyor. Buraya dünya kadar yıldız futbolcu getiriyoruz, 50 bin şahıs geliyor buraya her maçta, güzel futbol göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Futbolun akıcılığı ve güzelliği içinde bu şekilde bir yargıcı çıkıyor ve… İnce ince Galatasaray’ı doğramak için elinden geleni yapmış oldu. Bir vazife, bundan daha güzel yapılamaz! Ayıp!”

“Bizi hedefimizden çeviremezler”

“Birileri işi sıkı tutuyor. Daha ikinci maçı oynuyoruz. Her şeye karşın, ne yaparlarsa yapsınlar Galatasaray’ın hedefi belli. Kimse bu hedeften çeviremez. Buradaki oyunu siz de izledik. Hakemleri yeneceksiniz diye bir söz var. Oraya geldik. TFF’ye sesleniyorum, MHK’ye sesleniyorum, açın maçı onlarca kere izleyin. Bu işin, bu sistemle, bu şekilde memnunsanız yorumunuzu da yapın. Siz de bir yanıt verin.”

Dursun Özbek: Böyle bir hakem faciası daha önce görmedim

“Ayıp daha ikinci haftadayız”

“Şu manada üzgünüm, sıkıntılı bir maç, Trabzonspor kardeş kulüplerimizinden birisi. Ertuğrul Başkan buradaydı, görüştük, konuştuk. Sizlerden yine rica ediyorum, anlattığım pozisyonlara bakın ve bir yorum yapın. Artık bu tip şeylerden, bu hareketlerden konuşmak istemiyorum. Ayıp daha ikinci haftadayız. İlk kere 50 seneden beri, iki ekip sahada hazır, 5 dakika yargıcı bekledi. Ne oldu o arada, niye o denli geç kaldınız? İki ekip sahaya çıkmış, hakemi bekliyor, bu şekilde bir sahne gördünüz mü asla?”

“Bunun da takip edeni olacağız”

“Oldukca iyi bir takımımız var. Hem Avrupa’da hem de ligde savaşım ediyoruz. Fena anılarla iyi sonuçlar gelmesini konuşmakta yarar yok. Şu maçta, galip bitirdik fakat öyleki anlamış olur…. Anlattım işte size. Siz de izleyin bakın. Bunun da takip edeni olacağız. Sacha’nın çenesine dirsek attı. Bakalım bundan sonrasında penaltı çalacaklar mı? Mertens’e tekme atılıyor, birisine ceza sahası içinde tekme atılınca penaltı veriliyor mu, verilmiyor mu? Bunun da takip edeni olacağız. Federasyonu bu tarz şeyleri izlemeye çağrı ediyorum. Atilla Karaoğlan nezdinde federasyon bakalım ne meydana getirecek?”

Dursun Özbek: Böyle bir hakem faciası daha önce görmedim

“Hepimizin oldukça dikkatli olması gerekiyor”

“Ahmet Nur Çebi ve Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nda yönetim kuruluyuz. Belli toplantılarda esasen görüşüyoruz. Benim yaptığım açıklamanın niçin yapıldığını bildiğiniz gibi zannediyorum. Bir şey yaparken, bir şey konuşurken birazcık dikkatli olmamızda yarar var. Biz Türk futbolunu temsil ediyoruz. Hepimizin oldukça dikkatli olması gerekiyor. Federasyon da minimum bizim kadar dikkatli olması gerekiyor.”

Yabancı yargıcı sorusu

“Yabancı yargıcı bugün söz mevzusu değil. İkinci maç daha. Konuşmamın sebebi, tekrarlamayın kardeşim. Ey TFF, MHK söylediklerim doğruysa izleyin. Sizin de kendi içinizde bir disiplin yönetmeliğiniz vardır. Bizim söylediklerimiz haksızca, çıkın açıklayın. Eğer bizim söylediklerimiz haksızda siz de çıkın başkan haksız konuştun deyin. Ben bir tek kulübümün haklarını korumak için çaba sarfetmek ve sahadaki yanlışları göstermek için konuştum. Federasyon alıngan gösterip ceza vermeye kalkarsa bu kendi tercihi”

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.