Bülent Kerimoğlu ahlaksızlıkla suçlamış olduğu İmamoğlu’nun noksan hizmetlerini sıraladı

25.07.2023
Bülent Kerimoğlu ahlaksızlıkla suçlamış olduğu İmamoğlu’nun noksan hizmetlerini sıraladı


CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, medyaya sızan gizli saklı toplantısıyla parti içi kaosa yol açan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun reklam çalışmalarında iyi olduğu sadece İstanbul’a yapmış olduğu hizmetlerde geri kaldığını söylemiş oldu.


ensonhaber.com

Türkiye, eleştiri seçimleri geride bıraktı..

Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle biten seçimler sonrası, muhalefette başlamış olan isyan sürüyor..

Yenilgi üzerine yenilgi elde eden Kemal Kılıçdaroğlu için çekilme yankıları sürerken, CHP her geçen gün bir başka kaos yaşıyor.

Son olarak Ekrem İmamoğlu’nun medyaya sızan gizli saklı toplantısı partiyi adeta ikiye böldü.

İmamoğlu-Kerimoğlu içinde ‘ahlaksız’ atışması

Dün meydana getirilen belediye başkanları toplantısında da CHP Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Ekrem İmamoğlu içinde yaşanılan gerilmiş anlamış olur parti içi muharebeye dönüştü.

Kerimoğlu, gizli saklı toplantı icra eden İmamoğlu’nu ahlaksızlıkla suçladı. İmamoğlu ise “Ahlaksız sensin. Bakırköy’de sokakta gezemiyorsun gelmiş burada konuşuyorsun” yanıtını verdi.

Canlı yayında İmamoğlu’na salvolar

Kamuoyunda oldukça geniş yer edinen CHP’de kriz sürerken, Kerimoğlu konuk olduğu canlı yayında ateşi daha da harladı.

tv100’de Gürcan Hacır moderatörlüğünde gösterilen ‘Bölme Meydanı’ programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kerimoğlu, İBB Başkanlığı’na aday olabileceğini yineledi.

“Ekrem Bey reklam, tanıtım, PR’da oldukça başarı göstermiş”

“Ekrem İmamoğlu başarı göstermiş bir belediye başkanı mı?” sorusuna cevap vermekte zorluk çeken Kerimoğlu “Başarı göstermiş denebilir sadece şöyleki” diyerek şunları söylemiş oldu:

Ekrem Bey, reklam, tanıtım, lansman, PR’da oldukça başarı göstermiş. Yurt haricinde ülkemizi temsil etme, yurt dışı temsilcileriyle görüşme mevzusunda oldukca başarı göstermiş. Yabancı dil hakimiyeti mevzusunda oldukca başarı göstermiş. Örnek olarak benden daha iyi yabancı dil hakimiyeti. Ve AK Partili siyasilerle polemik yaratma mevzusunda oldukca başarı göstermiş.

Bakırköy’de sokağa çıkamamasının nedenin İmamoğlu bulunduğunu söylemiş oldu

Kerimoğlu, İmamoğlu’nun kendisine ‘Bakırköy’de sokakta gezemiyorsun’ çıkışına ise İBB’nin noksan hizmetlerini sıralayarak cevap verdi:

Bakın ben eğer sokağa çıkmakta zorlanıyorsam, İstanbul Caddesi’nin 4 yıldan beri devam eden proje yarışması açtı, yarışma bitti. O günden bugüne değişen hiçbir şey yok. Yeni başladıkları bir taş değişiklik yapma emek vermesi var. Oysa bizim hedeflerimiz şehir meydanlarını adına yakışır özgürlük meydanı benzer biçimde büyük şehir meydanı yapılması mevzusunda ortak bir emek harcama yürüteceğimizi söyledik. Fakat 4 buçuk yıl geçti, yeni başlıyor. Bundan dolayı da oldukca eleştiri alıyorum, dolayısıyla sokağa çıkamıyorum.

“Mart-Nisan ayında ilaçlama yapılmadığı için Bakırköy’de sivrisinek var”

Bir mühim mevzu, sivrisinek ilaçlama ve haşere ile savaşım büyükşehirlerin yetki ve sorumluluğudur. Mart-Nisan ayından larvayla savaşım edilmesi gerekirken yapılmadığı için bugün Bakırköy’de yurttaşlarımız sivrisinekten oldukca eleştiri geliyor, dolayısıyla sokağa çıkmakta zorlanıyorum.

“Zelzele konusunu beraber çözeceğiz dedik aradan 5 yıl geçti”

Ve en önemlisi. Sokağa çıkamadığımın en mühim kısmını anlatayım. Bakın Bakırköy, Türkiye’de zelzele gerçeğini en oldukca yaşayan ve yaşayabilecek olan ilçesi. Türkiye bildiğiniz gibi yüzde 92’si zelzele kuşağında. Fay hatları Bakırköy’ün tanıdığından geçiyor. Tüm yetkililer kentsel yenileşmenin yapılması icap ettiğini söylüyor, o kadar da haklılar. Zira Bakırköy’de averaj bina yaşı 52. Ve deniz kumuyla yapılmış, bir an ilkin yenileşmeye ihtiyacı var. Biz bunu mevzuda onlarca kere planlamalar yaptık. 5 yıl ilkin Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı Bakırköy’de tanıtırken “İnşallah seçimi kazanacağız, beraber Bakırköy’ün depreme hazırlanma konusunu beraber çözeceğiz” dedik. Ve aradan geçen bu vakit diliminde bu tarz şeyleri çözemediğimiz için de ben sokağa çıkmakta zorlanıyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.