Burun Estetiği Nedir?

01.02.2023
Burun Estetiği Nedir?

Son senelerde burun estetiği yaptıranların sayısı devamlı olarak artış gösteriyor. Ülkemizde son derece gelişmiş olan estetik sektörü yurt dışından da çok sayıda hastanın problemlerini çözmeye yardımcı oluyor. Yüzün tam ortasında yer alan burunda kalıcı bir değişiklik yapmak insanlar için her zaman korkutucu bir algı oluşturmuştur. Estetik yaptırmadan evvel ameliyatla alakalı araştırma yapan bireyler burun estetiği hakkında her türlü bilgiye ulaşmak istiyor. İşleme bağlı olarak burun estetiği fiyatları değişir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu işlem ortalama olarak 45 dakika ile 2,5 saat arasında gerçekleştirilebilir. Sürenin değişikliği yapılacak olan işleme göre değişir. Postoperatif dönemde burun delikli tamponlar ortalama olarak 1 ya da 3 gün kullanılır ve bir hafta sonrasında çıkarılır. Genel anestezi altında çoğunlukla estetik burun ameliyatı yapılmış olsa da lokal anestezi altında yapılan bazı estetik işlemlerde kolayca yapılabilir. Nazal kemerli hastalarda burnu kapalı burunla tıraş etmek çok başarılı sonuçlar verebiliyor.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun görünümünden şikayetçi olan gerçekçi istekleri olan ve sağlık durumu izin veren 18 yaşını doldurmuş herkes bu işlem için uygun adaydır. Ayrıca burundan nefes alıp vermekte güçlük çekmiş olan kişilerde de doktorlar hem hava yolunu açar hem de burnu şekillendirebilirler. Her estetik ameliyatı olduğu gibi hastaların belli bir duygusal olgunluğa kavuşması bu aşamada önemlidir. Bu nedenle özel durumlar haricinde 18 yaşından önce istedik ameliyatı önerilmez.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Hastaya göre burun estetiği yöntemleri değişiklik gösterir. Bireyin problemine bağlı olarak bir yöntem tercih edilir. Burun estetiği yöntemlerinden en basit yöntem olarak törpüleme işlemi vardır. Bu yöntem lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Burun ucu kaldırma da askı gibi yöntemler uygulanırken ameliyat genelde kemer düzeltme ve eğrilik düzeltme için tercih edilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sigara kullanımı iyileşme sürecinin olumsuz yönde etkileyeceği için sigara kullanılıyorsa ameliyat sonrası bırakılması gerekir. Ameliyat sonrası burun travmalardan korunmalı ve şişlikleri azaltmak için baş mümkünse yüksekte tutulması gerekir. Kan sulandırıcı özellikli olan ilaç yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalı.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında bir süre spor yapılmamalı yedi gün veya on gün kadar aktivitelerden ve bir ya da 2 ay kadar ağır sporlardan uzak durulması gerekir. Ameliyat sonrası burnu koruyan alçı ya da atellerin ıslanmamasına özen gösterilmelidir. Burun estetiği fiyatları konusunda da yoğun bir araştırma yapan bireyler vardır.

Herkes İstediği Burun Şeklini Yaptırabilir Mi?

Burnun çeşitli yönlerine burun estetiği ile yeniden şekil verilebilir. Burun estetiği yüzünüzün diğer özelliklerine uyum sağlayan güzel ve doğal bir sonuç elde etmek için gerçekleştirilir. Bu ameliyat ayrıca burun hava yolu tıkanıklığını azaltarak nefes almayı iyileştirmek için de yapılan bir yöntemdir.

Pek çok kişi burun şeklini değiştirmek için burun estetiği ameliyatına başvurmaz. Bazı hastalarda burun içinde kemik büyümesi sorunu olduğu zaman nefes almada güçlük yaşama sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor. Böyle durumlarda burun ameliyatına başvurulabilir.

İyi bir doktor sizin istediğiniz burundan daha çok yüzünüze yakışan burnu yapmayı tercih eder. Burun estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği işleminde oldukça farklı yöntemler vardır. Her yöntemin ayrıntıları değişkenlik gösterdiği için fiyatları da birbirinden farklıdır. Kesin bir fiyat teklifleri için operasyonun yapılacağı hastane ya da doktor ile irtibata geçmeniz gerekir. Burun estetiği yöntemlerinin her biri hasta özelinde değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında hangi ameliyat çeşidi doktor tarafından uygun görülür ise hastaya o yöntem uygulanır. Uygulanacak olan yöntem kesinleştiğindeburun estetiği fiyatları belirlenir.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.