Burun Estetiğinin Yararları Nelerdir?

09.02.2023
Burun Estetiğinin Yararları Nelerdir?

Rinoplasti yani burun estetiği en çok tavsiye edilen estetik uygulamalardan biridir. Bu yöntem 18 yaşından itibaren güvenle uygulanır. Burun ucu kaldırma,büyük burun küçültme,küçük burun büyütme ve burun içindeki etlerin alınması gibi birçok problemler rinoplasti ameliyatıyla mümkündür. Ameliyat bireylerin özgüvenlerinin pekişmesini be bu doğrultuda kendileriyle barışık kalması açısından yarar sağlar.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetikleri, burundaki birçok sorunların tedavi edildiği ameliyattır. Yöntem açık ve kapalı burun estetikleri olmak üzere 2 farklı model üzerinden uygulanır. Özellikle kapalı burun estetikleri daha çok uygulanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri yani burun estetiği ameliyatları geçmiş senelere oranla bugün daha basit bir şekilde uygulanır. Her iki burun kanatlarında kesiler açılır. Açılan kesiler üzerinden burun içerisine giriş sağlanır. Bu kapsamda burun içerisinden kemik veya kıkırdak dokusu inceltilir. İşlem sadece burun içerisinde yer alan her iki öğe üzerinden uygulanır. Böylece hastalar aynı günde özlem duyduğu en kusursuz incelikteki burun yapısına yeniden sahip olur.

Burun estetikleri bugün daha şık ve hijyenik ameliyathane üzerinden uygulanır. Bu kapsamda hastalar ameliyat sürecinde herhangi yan etkiler görmezler. Fakat işlem sonrasında doğal olarak burun kenar ya da üstünden morluk veya ödem meydana gelebilir. Bu durum son derece normaldir. Çünkü burun estetikleri direk olarak ameliyathane üzerinden gerçekleştiriliyor. Yan etkiler birkaç gün sonrasında etkisini genellikle kendiliğinden kaybeder.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri burnunda ciddi anlamda şekil ve işlev sorunu olanlara uygulanabilir. Burun ucu düşük olanlara,büyük ve küçük buruna sahip olanlara,burun içinde etler olan hastalara rinoplasti ameliyatları uygulanabilir.

Burun estetiklerinin birçok avantajları da söz konusudur. Bu avantajlar arasında ameliyatların bugün daha uygun fiyatlar üzerinden uygulanması birinci sırada yer alır. Böylece hastaların ekonomik anlamda avantajlı kalması sağlanabilir. Burun estetiklerinin avantajları arasında hızlı bir şekilde netice vermesi de yer alır. İşlemde bugün daha kaliteli teknikler uygulanır. Böylece sadece 6 ay içerisinde yeni burun şekli ortaya çıkar.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiklerinden sonrasında dikkat edilmesi gerekenler arasında doktor tavsiyelerine uyulmasıdır. Birçok hastalar işlemden sonrasında çeşitli hatalar yapabiliyor. Farkında olmadan buruna şiddetli darbeler gelmesine sebep olabiliyor. Bu durum burun sağlığının ciddi anlamda riske girmesine neden oluyor.

Dolaysıyla da yeniden maliyete girilerek ikinci kez burun estetikleri ameliyatı yapılması mümkün oluyor. Dolaysıyla işlemden sonrasında hastalar mutlaka burun sağlığını korumalıdır. Bu yönde ise mutlaka riskli alandan uzak durmalıdır. Burun estetikleri sonrasında en az 2 ay boyunca hastalar yüz ve göğüstü yatış pozisyonundan uzak durmalıdır. Buruna takılan tampon ise sadece ameliyatı yapana doktor tarafından alınmalıdır.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun yani rinoplasti estetik ameliyatları sonrasında iyileşme bugün daha erken sürede olur. Çünkü yukarıda da vurguladığımız üzere bu ameliyat türünden bugün en etkili malzemeler tercih ediliyor. Böylece en zorlu vakalardan dahi en iyi sonuçlar en kısa süreler içerisinde alınır.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı Ve Kaç Gece Hastane’de Kalmalıyım?

Burun estetiklerinizi özellikle de İstanbul estetik ve plastik merkezleri üzerinden yaptırmanız tavsiye edilir. Bu yönde İstanbul konaklama merkezlerinde burun estetiklerinden 1 gün öncesinde kalabilirsiniz. Ameliyatınız tamamlandığında klinik merkezinden aynı günde ayrılabilirsiniz. Çünkü burun estetiklerinde hastanın klinik merkezinde kalmasına gerek bulunmaz.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiklerinde hastalar genellikle ameliyat bittiği günde taburcu edilir. Çünkü burun estetiklerinde hastanın klinik merkezinde kalması için herhangi nedenler söz konusu değildir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya da Şişkinlik Olur Mu?

Estetik sonrası hastasında çok ağrılar meydana gelmez. Morluk ya da ödemler genel anlamda en düşük düzeyde meydana gelir.

Burun Estetiği Fiyatları

Hastalar burun estetiği fiyatları ister klinik merkezinden ister klinik merkezi kurumsal web sayfasından bakabiliyor. Burun estetikleri randevuları da aynı şekilde alınır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.