Diş Beyazlatma (Bleaching)

02.02.2023
Diş Beyazlatma (Bleaching)

Beyazlatmada kullanılan ajanlar genellikle aşındırıcı bir malzeme ya da kimyasal solüsyon kullanarak dil yüzeyinde yer alan lekeleri ve renk bozulmalarını gidermede kullanılır.

Diş beyazlatma (Bleaching) Nasıl Yapılır?

Diş sorunları kategorisinde değerlendirilmiş olan beyazlanmayan dişler klinik ortamında kısa sürede beyazlatılır. Diş çatlaklarının içine yerleşmiş olan sarımsı tabakanın temizlenme işlemi özel yöntemlerle gerçekleştirilir.

Leke türlerini gidermek için diş beyazlatma en etkili yöntemdir. Sigara tütün kullanımı yiyecek ve içeceklerin yapmış olduğu lekeler zamanla dişlerinin renginin değişmesine sebep olur.

Aynı zamanda; diş beyazlatma dişlerin renginin daha arzu edilen bir renge getirilme yöntemidir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri

İlk önce hastanın diş rengi saptanır, işlemden sonra ortaya çıkacak renge karar verilir. Diş temizliği yapılır ve beyazlatıcı ilaç dişlere sürülür. Doktorun kullanacağı özel ışık sayesinde ilaç sertleşir ve beyazlığın kalıcı olması sağlanmış olur.

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşleminin Yan Etkisi Var Mıdır?

Diş beyazlatma işleminin en yaygın yan etkisi tedaviden yaklaşık bir saat sonra ağrı ve hassasiyetin olmasıdır.

Diş Beyazlatmaya (Bleaching) Neden İhtiyaç Duyulur?

Genellikle diş beyazlatma işlemine dişlerinde aşırı lekelenmeleri olan bireyler tercih eder. Yaşa bağlı olarak oluşan sararma ve kullanılan bazı ilaçların diş rengini değiştirmesinden dolayı diş beyazlatma işlemine ihtiyaç duyulur.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu?

Diş beyazlatma işlemi sonrasında ilk bir ya da 2 saat hassasiyet oluşumu yaşanır. Daha sonrasında böyle bir durumla karşılaşılmaz.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Diş Yapısına Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma yönteminin zararı hastaların ağız ve diş durumlarına kullanılmış olan malzemelere ve uygulanmış olan tedavi planına göre değişiklik gösterir.

Hollywood Smile Nedir Nasıl Yapılır?

Hollywood smile hollywood starlarının gülüşüne sahip olunmasına sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. İlk önce hastanın muayene olması ve estetik bir gülüş için ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. Diş çürükleri ya da diş eti rahatsızlıkları varsa tedavi edilir. Sonrasında hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları ortadan kaldırılır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüşünüzde etkili olan dudak ve dişleri bireye yakışan ve estetik bir hale getirmek için yapılan işleme gülüş tasarımı denir.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Her hasta için hollywood smile kapsamında yapılan işlemlerin aynı olduğu söylenemez. Yapılmış olan müdahaleler kişiden kişiye farklılık gösterir. Yöntemler arasında porselen veneer, diş beyazlatma, implant tedavisi vardır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.