Evde diş taşı iyi mi temizlenir? İşte diş taşı temizlemenin en etkili yolları..

05.05.2023
Evde diş taşı iyi mi temizlenir? İşte diş taşı temizlemenin en etkili yolları..


Diş taşı temizlemenin en etkili yollarını sizler için derledik. İşte dişlerinizin sıhhatli kalabilmesi için denemeniz ihtiyaç duyulan bazı yöntemler..

Evde diş taşı nasıl temizlenir? İşte diş taşı temizlemenin en etkili yolları..

Diş bakımı son aşama dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir husustur. Dişlerimize tertipli bir halde bakarak lüzumlu bakımlarını yapmalıyız.

Dişlerinize uygun şekilde bakmanız ve onları korumanız fazlaca önemlidir. Diş bakımı, mikropsuz ve hastalıksız bir ağız sağlar.

Tertipli diş bakımı dişlerin naturel halinin korunmasına destek verir ve onları çürümeye karşı korur.

Peki, diş taşı iyi mi temizlenir? İşte diş taşı temizlemenin etkili yollarından bazıları..

Evde diş taşı nasıl temizlenir? İşte diş taşı temizlemenin en etkili yolları..

Dişlerinizi fırçalayın

Dişlerinizi tertipli olarak fırçalamak, dişlerinizi korumada son aşama etkilidir. Dişlerinizin uzak kısımlarını temizlemek için yumuşak bir diş fırçası kullanılmalısınız. Sabah uyandığınızda ve gece yatmadan ilkin olmak suretiyle günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız tavsiye edilir. Dişlerinizi fırçalamak plağın sertleşerek diş taşına dönüşmesini engeller.

Yeni Haber Başlığı

Diştaşı giderici diş macunu kullanın

Diş taşını etkili bir halde ortadan kaldırmak için, diş taşı kontrolü elde eden bir diş macunu tercih edilmelidir. Bu diş macunları etken bir pirofosfat ve florür elementine haizdir. Diş macununuzdaki florür, ağzınızda bulunan bakteri ve mikropları öldürmeye destek verir. Ek olarak plağa yol açan bakterilerin öldürülmesinden de mesuldür. Mikrop ve bakteri eksikliği dişlerinizi çürüklerden korur.

Yeni Haber Başlığı

Diş ipi kullanın

Diş ipi dişlerinize yerleşmiş besin partiküllerinin kolay çıkarılmasına destek verir. Dişlerin fırçayla ulaşılamayan uzak bölgeleri vardır. Daha iyi ağız koşulları sağlamak için bu parçalar temizlenmelidir. Diş ipi, normalde erişilemeyen bu kısımları temizlemenize destek verir. Plakların diş yüzeyinden uzaklaştırılmasına destek verir. Dişlerinizi temiz ve mikropsuz tutmak için tertipli olarak diş ipi kullanmanız önerilir.

Yeni Haber Başlığı

Kabartma tozu kullanarak paklayın

Kabartma tozu ve tuz karışımı, diş taşı temizliği için etkili bir naturel yöntemdir. Dişlerinizi kabartma tozu ve tuzla fırçalamak diş taşını yumuşatır ve çıkarılmasını kolaylaştırır. Karışım bir diş fırçası kullanılarak dişler üstünde yumuşak bir halde fırçalanmalıdır. Bittiğinde, dişlerinizi ılık suyla sudan geçirin ve gargara yapın. Karışım antibakteriyel özelliklere haizdir ve ağız mikroplarını öldürmede oldukça etkilidir. Etkili ve anında netice almak için karışımı haftada en üç kez kullanın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.