Burun Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

25.03.2023
Burun Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Tıp dilinde rinoplasti de denilen burun estetiği tüm dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biridir. Anestezi altında bazı cerrahi yöntemler kullanılarak burnun yapısına müdahale eden ve burnu yeniden şekillendirerek diğer organlarla daha uyumlu hale getirmek işlemlerinin bütününe burun estetiği denilmektedir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Hem estetik hem de anatomik problemler nedeniyle burun estetiği ameliyatlarına başvurulmaktadır. Eğer burunda yapısal ya da işlevsel bir bozukluk varsa bu kişilerin nefes alıp vermesini zorlaştırabilir. Bazen doğuştan veya travmaya bağlı olarak burunda deformasyon yaşanabilir. Aşırı horlama ve uyku apnesi gibi rahatsızlıklar sonucunda da burun operasyona başvurulabilir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği iki farklı türde yapılır; açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Duruma göre, doktorun karar vereceği bu yöntemler her hastada uygulanabilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Günümüzde burun estetiği fiyatları etkileyen birçok etken vardır. Kişinin burnundaki temel estetik sorunlar, kullanılacak yöntemler, burun estetiği ile birlikte yapılacak başka bir işlem olup olmaması, klinik ya da doktor seçimi bu etkenler arasındadır.

Geçmiş yıllara oranla çok daha hızlı bir iyileşme de sağlayan burun estetiği fiyatları konusunda da başarılı ve sevindirici. Burun estetiği kesinlikle zor bir ameliyat değildir. Ancak hastaların birçoğunda ameliyattan sonra burunlarının alacağı şekil ve doğal görünümü ile ilgili olarak endişeler yaşanmaktadır.

Ancak tüm bunların dışında, tamamen estetik kaygılarla da başvurulabilen burun estetiği fiyatları da son yıllarda oldukça makul ve bütçe dostudur.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Jinekomasti erkeklerde iyi huylu olan aşırı meme gelişimi olarak adlandırılır. Erkeklerde sıklıkla görülen bir durumdur. Çoğunlukla, ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır. Jinekomasti fiyatları da tıpkı diğer jinekomasti soruları gibi en çok merak edilen sorular arasında yer alır.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Östrojen ve testosteron hormonlarının düzensizliğinden ve dengesizliğinden ortaya çıkar. Bazen de ilaçlar buna neden olabilir. Uyuşturucu maddeler ve alkol, bazı sağlık sorunları da jinekomastiye yol açabilir. Jinekomasti fiyatları hakkında yeterli bilgileri edindikten sonra bu tür sorunlardan dolayı jinekomasti estetiği yaptırabilirsiniz.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Jinekomasti çeşitleri meme büyümesinin büyüklüğü ve sarkıklık derecesine göre dört gruba ayrılır. İlk iki aşamada ameliyatsız ve diyet, spor ile sorun giderilebilirken 3 ve 4. derecelerde tek tedavi seçeneği jinekomasti estetiği operasyonudur. Bu evrede olanlar jinekomasti fiyatları ve diğer bilgileri klinik ve doktordan alarak bu operasyonu kolayca yaptırabilir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği için farklı yöntem ve teknikler kullanılır. Dikişle popo kaldırma, silikon popo protezi, yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme, dolguyla popo büyütme bu tekniklerdendir.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı, kalça dolgunlaştırma ameliyatı ve kalça dikleştirme ameliyatı olarak sıralanabilir. Popo estetiği fiyatları da bu uygulamalara göre değişiklik gösterir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme ameliyatı hastanın durumuna ve poponun mevcut yapısına göre doktorun kararlaştıracağı yöntemle yapılır. Popo estetiği fiyatları da uygulanan tekniğe göre değişeceğinden hastanın doktorla bu durumu da görüşmesi gerekiyor.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Popo büyütme ve popo estetiği yöntemlerinden ilki yağ enjeksiyonudur. Vaser liposuction yöntemi ile zarar görmeden alınan yağlar popoya enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ve vaser liposuction birlikte de uygulanabilir. Popo büyütmede bir diğer yöntem olan silikon protezler iyileşme dönemi daha uzun bir yöntemdir. Dolgu uygulaması ile popo kaldırma işlemi de uygulanan yöntemlerdendir.

Popo Estetiği Fiyatları

Estetik doktorunun hastanın popo bölgesinde yapacağı analiz sonrasında belirleyip yapacağı cerrahi işleme bağlı olarak popo estetiği fiyatları belirlenmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.