Jinekomasti Neden Olur?

12.02.2023
Jinekomasti Neden Olur?

Jinekomastiler daha çok erkeklerde östrojen ve hormonal dengesizlik sonucunda memelerde sinsi bir şekilde hasıl olur. Sağlık sorunu olan söz konusu durum her yaştan erkeklerde etkisini gösterebiliyor. Bu nedenle jinekomastilerin mutlaka yüksek kaliteli özel doktor klinik merkezlerince tedavi edilmesi şarttır.

Jinekomasti Ameliyatı Ne İşe Yarar?

En çok uygulanan ameliyatlar arasında jinekomasti ameliyatı yer alır. Söz konusu estetik uygulaması daha çok erkeklere uygulanabiliyor. Erkeklerde östrojen ve testestoren hormonlarında meydana gelen dengesizlikler sonucunda göğüs dokularında minimum düzeyde de olsa iyi huylu tümörler meydana gelebiliyor. Bu durumda söz konusu ameliyatın erkenden yaptırılması hasta sağlığı korunması açısından son derece önemlidir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Birçok jinekomastinin türleri söz konusudur. Jinekomastilerin toplamda 3 ana farklı türleri söz konusudur. Bunlar; glandüler,mikst tip ve son olarak lipomatöz tip yer alır. Her üçü tipi de farklı belirtiler doğrultusunda etkilerini gösterir. Bu nedenle de belirtilere bakılarak hastada hangi tip jinekomastilerin yer aldığına bakılabilir.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Yukarıda da vurgulandığı üzere her üç jinekomastilerin türleri de erkeklerde meydana gelir. Sağlık sorunları sinsi olarak ilerlediğinden birçok hastalar jinekomastilerin belirtilerini geç zamanda fark eder. Bu da hastaların tanı ve tedavi konusunda zaman kaybı yaşamasına neden olur.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Jinekomastilerin birçok farklı belirtileri söz konusudur. Bu belirtiler arasında; hastada gün içerisinde göğüs kısmında ağrılar hissedilmesi,fiziksek olarak yorgunluk ve iştahsızlık hissedilmesi,iş ve sosyal aktivitelerde yetersiz kalınması olarak sıralanabilir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Jinekomastiler bugün daha pratik bir şekilde tedavi edilir. Geliştirilen yeni teknikler üzerinden sağlık sorunu sadece 7 gün içerisinde tedavi edilebiliyor. Jinekomastilerin tedavisi daha çok cerrahi işlem üzerinden gerçekleştiriliyor. Böylece işlemden garantili başarılı sonuç alınıyor. Göğüs bölgesinden kesiler açılarak burada meydana gelen tümörler özel bir cihaz desteğiyle yerinden alınıyor.

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı estetikleri isminden de anlaşılacağı üzere yüz bölgesindeki gıdı kısmından uygulanır. Yöntem şeffaf bir şekilde uygulandığından gayet güvenilirdir. Gıdı ameliyatının uygulanmasındaki temel amaç, bu bölgenin estetik açıdan kusursuz bir dizayna sahip olmasının sağlanmasıdır.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Gıdı estetikleri her yaşta uygulanabilir. Uygulama daha çok 18 ila 40 yaş aralığında uygulanır. Fakat ileri yaş grubunda gıdı estetiği olabilirsiniz.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

Gıdı estetiklerinde iyileşme süreci oldukça kısadır. Uygulamada iyileşme süreci ortalama olarak 7 ila 14 gün aralığındadır. Burada önemli olan püf noktaysa, ameliyatın en iyi klinik merkezinden yaptırılmasıdır. Böylece hastalar iş ve sosyal hayatına daha erken sürede geçiş sağlayabilir.

Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Gıdı eritme işlemi yüksek deneyim gerektirir. Bu nedenle işlemi yapan doktorun mutlaka tam donanımlı olması gerekir. Gıdı eritme işlemleri maksimum 5 seans üzerinden tamamlanmalıdır.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdı estetikleri olmak istediğinizde işlem güncel fiyatlarına bakmanız gerekir. Gıdı estetikleri fiyatları bugün daha uygundur.

Jawline (Çene Dolgusu) Nedir?

Çene dolgusu olarak da tanımlanan jawline dolgu profesyonel doktor tarafından özenle uygulanır. Yöntemle birlikte çene bölgesindeki tüm boşluklar giderilir.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Jawline dolgularının yüz bölgesindeki etkileri söz önemlidir. Uygulamanın yüz bölgesini kusursuz olarak estetiklik kazanmasını sağlar.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolguları basit bir şekilde uygulanır. Çene altından kesiler açılarak buradan çene içerisine dolgu uygulanır. Böylece işlem tamamlanır.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Çene dolguları kalıcı değildir. Bu kural tüm dolgu işlemleri için geçerlidir. Bu nedenle de çene dolguları yaptırıldıktan 2 ila 5 yıl aralığında yeniden dolgu yaptırılabilir.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Jawline dolguları üzerinden elbette ki daha genç bir görünüm elde edilebilir. Böylece yüz bölgesi simetrik olarak daha kusursuz olabilir. Estetik ve plastik doktorundan çene dolgusu için de randevu alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.