Domatesten gelen mucize! Pürüzsüz bir cilt için bu maskeleri kesinlikle deneyin..

28.05.2023
Domatesten gelen mucize! Pürüzsüz bir cilt için bu maskeleri kesinlikle deneyin..

[ad_1]

Domatesin cilt için olağanüstü tesirleri bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte domates ile hazırlayacağınız maskeler ve tesirleri..

Domatesten gelen mucize! Pürüzsüz bir cilt için bu maskeleri mutlaka deneyin..

Cildinizde meydana gelen lekeleri gidermek için pahalı kozmetik ürünleri almanız gerek yok. Mutfağınızda bulunan malzemeler ile etkili bir maske yapabilirsiniz.

Cildinizi beyazlatmak ve pürüssüzleştirmek için dometes ile hazırlayacağınız maskelerden faydalanabilirsiniz. Bilinmiş olduğu suretiyle domatesin cildi beyazlatma özelliği vardır.

Yazın ciltte artan güneş lekeleri ve yediğimiz yiyeceklerden dolayı cildimiz bozuluyor.

Cildi beyazlatmak için yapmanız ihtiyaç duyulan domates ile hazırlayacağınız rahat karışımlar olacaktır. İşte domatesin cilde yararları ve domatesli cilt maskesi tarifleri..

DOMATES MUCİZESİ! Cilt beyazlatan ve pürüzsüzleştiren doğal tarif..

Domatesin içinde bulunan yararlı asitler, cilt rengini açarak cildinizin beyazlamasına destek verir.

Domates ve bal karışımı

Domates ve bal maskesi için ihtiyacınız olan bir tane domates ve bir çay kaşığı bal olacaktır. Domatesi rendeledikten sonrasında çıkan suyunu ayırarak bal ile karıştırın. Oluşan karışımı cildinize yedirtikten sonrasında 15 dakika beklemeye alın ve ılık suyla durulayın.

DOMATES MUCİZESİ! Cilt beyazlatan ve pürüzsüzleştiren doğal tarif..

Domates ve limon karışımı

Bu karışım için ihtiyacınız olan malzemeler domates suyu, limon suyu ve süttür. Domates suyu üstüne eşit oranda limon suyu ve süt ilave ederek karıştırın.

Hemen sonra oluşan karışımı cildinize güzelce sürerek ortalama 20 dakika kadar bekleyin. Peşinden soğuk su ile yüzünüzü sudan geçirin.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.