İsrailli futbolcu Jehezkel gözaltına alındı

15.01.2024
İsrailli futbolcu Jehezkel gözaltına alındı

[ad_1]

İsrail’in katliamını destekleyen çirkin hareketi sebebiyle ‘halkı kin ve düşmanlığa açıkca tahrik etmek’ suçundan hakkında adli soruşturma başlatılan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel’in gözaltına alındığı bildirildi.

İsrailli futbolcu Jehezkel gözaltına alındı

ensonhaber.com

Trabzonspor’a attığı golden sonrasında kolundaki bandaja çizdiği İsrail bayrağı ve 7 Ekim’in 100. günü yazısı ile fotoğraf vererek Gazze Şeridi’nde meydana gelen katliamı destekleyen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Hakkaniyet Bakanı Tunç, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Antalyaspor-Trabzonspor müsabakasında attığı golden sonrasında İsrail’in Gazze’de yapmış olduğu katliamı destekleyen çirkin hareketi sebebiyle İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘halkı kin ve düşmanlığa açıkca tahrik etmek’ suçundan adli soruşturma başlatılmıştır. 100 günü aşkın süredir çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların devamlı yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Gözaltına alındı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında Antalya Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan ve emniyete götürülen İsrailli futbolcunun ifade işlemleri sürüyor.

TFF’den kınama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da yapmış olduğu hareket sebebiyle tepki çeken ve Antalyaspor tarafınca kadro dışı bırakılan Jehezkel’i kınadı.

TFF’nin web sitesinden meydana getirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Süper Lig’de oynanan Antalyaspor-Trabzonspor maçında futbolcu Sagiv Jehezkel’in hiçbir şekilde kabul edilemez davranışını kınıyoruz. Antalyaspor’un futbolcu ile ilgili almış olduğu kadro dışı bırakılma kararını yerinde buluyoruz. Sorumlular ile ilgili lüzumlu işlemler ve disiplin soruşturmaları ivedilikle başlatılmıştır. İnsanlık onurunu ve Türk toplumunun vicdanını rahatsız eden bu hareketin sorumluları ile ilgili gereğinin yapılacağından kamuoyunun şüphesi olmasın.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.