Kemal Kılıçdaroğlu’dan ‘Mansur Yavaş’ açıklaması!

29.10.2023
Kemal Kılıçdaroğlu’dan ‘Mansur Yavaş’ açıklaması!

[ad_1]

Yenimahalle Belediyesi, Yeni Batı Mahallesi’nde bulunan 100’üncü Yıl Parkı’nın açılışı için merasim düzenledi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fetih edilmesi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı. Törende konuşan CHP lideri, Ankara’nın senelerdir gerekseme duyduğu yeşil alanları büyüttüklerini aktardı.

AW064028_03

60 dönümlük alanı Ankaralılara kazandırdıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, “Başkaları olsaydı bir ihtimal buraya gökdelen yapalım derdi fakat burada yaşayanların tamamının ağaca ihtiyacı var, doğaya ihtiyacı var, gezmeye ihtiyacı var, yürümeye, konuşmaya ihtiyacı var. Bunların en güzel yapıldığı alan da parklardır. Parklarda insanoğlu düşüncelerini paylaşırlar, pikniklerini yaparlar, dedeler torunları ile birlikte buraya gelirler. Dolayısıyla Ankara’yı yeşillendiren belediye başkanlarımıza, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak suretiyle tüm belediye başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Hepsi sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.

İçindekiler

“BU CİNAYET BÜTÜN DÜNYANIN GÖZLERİ ÖNÜNDE YAPILIYOR”

İsrail’in Filistin’e karşı saldırısına ilişkin de izahat meydana getiren Kılıçdaroğlu, “Evlatların öldürülmesi, yaşlıların öldürülmesi, hanımefendilerin öldürülmesi asla ve asla doğru değil ve bu bir cinayettir. Bu katliam, üzülerek ifade edeyim; tüm dünyanın gözleri önünde yapılıyor. Akan kanların bir an ilkin durması lazım, Orta Doğu’da barışın tekrardan sağlanması lazım. Orta Doğu halkları hep şunu söylerler; bizim gazi Mustafa Kemal şeklinde bir Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmadı. Olmadığı içindir ki bir türlü sırtımızı doğrultamıyoruz diye. Onlar bizlere öykünüyorlar. Bizim şeklinde olmak istiyorlar ve biz onlarla kardeşçe yaşamak istiyoruz, birlikte yaşamak istiyoruz, beraber yaşamak istiyoruz. Ortak kültürümüz var, ortak tarihimiz var, ortak inançlarımız var. Dolayısıyla inançlarımızı, kimliklerimizi, yaşam tarzlarımızı, uygar dünyanın ulaşmış olduğu düzeye ve onu aşmak için bir hedefe koymak zorundayız. O hedefi gerçekleştirdiğimiz vakit bölgemize de sulh ve rahatlık gelecektir” diye konuştu.

fghfgh

‘CUMHURİYET’İN 100 YAŞINDA GELİŞMİŞ BİR DEMOKRASİYİ BERABER İNŞA EDECEĞİZ’

Yeri ulaştığında dünyaya teknoloji ile bilim ve kültürle meydan okuyan bir Türkiye inşa etmek için yola çıkacaklarını söyleyen CHP lideri, “Bu işin en temel noktası demokrasi. Cumhuriyet’in kalıcılığı demokrasiyle mümkündür şu sebeple demokrasi inşa etmek için en mühim ve en kıymetli adım artık Cumhuriyet’tir. Dolayısıyla Cumhuriyet’i birlikte kutluyoruz, 100 yaşlarında ümit ederim gelişmiş, rahat yaşayabileceğimiz bir demokrasiyi hep beraber inşa edeceğiz. Bu sebeple Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk, demokrasinin, Cumhuriyet’in temeli bulunduğunu da gene 1930’larda yapmış olduğu açıklamayla ifade etmiştir” dedi.

MANSUR YAVAŞ’IN ADAYLIK VURGUSU!

31 Mart 2024 Mahalli Seçimleri hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Mansur Başkanın başkanlığında gene yolumuza devam edeceğiz. Yeni belediye başkanlarını kazanmak suretiyle” ifadesini kullandı.

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ulu Önder Atatürk, elini masaya vurarak ilk kez o yemekte anlattıYüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, elini masaya vurarak ilk kez o yemekte söyledi
Cumhuriyet 100 yaşında! İşte tarihe damga vuran 'Cumhuriyeti biz böyle kazandık' fotoğrafının hikayesi!Cumhuriyet 100 yaşlarında! İşte tarihe damga vuran ‘Cumhuriyeti biz bu şekilde kazandık’ fotoğrafının hikayesi!
Dışişleri'nden Cumhuriyet'in 100. yılı için kutlama paylaşımı!Dışişleri’nden Cumhuriyet’in 100. yılı için kutlama paylaşımı![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.