Kemiklerini seven her gün içsin! Boşlukları kolajenle dolduruyor…

15.09.2023
Kemiklerini seven her gün içsin! Boşlukları kolajenle dolduruyor…

[ad_1]

Yaş ilerledikçe vücudun aslına bakarsanız üretemediği kolajeni kaybetmiş olduğu bir gerçektir. Bundan dolayı kemik ağrıları da adım atar. Her gün bir shot kemik suyu içerseniz, kemiklerinizin çelik benzer biçimde kalacağına tanık olabilirsiniz.

Kemiklerini seven her gün içsin! Boşlukları kolajenle dolduruyor...

ensonhaber.com

Kolajen, vücutta bulunan bir protein türüdür ve birçok mühim fonksiyona haizdir.

Cilt dokusunun sağlamlığını ve esnekliğini korumak için tehlikeli sonuç bir rol oynar.

Yaş ilerledikçe yada cilt hasarı meydana geldikçe, kolajen üretimi azalabilir, bu da kırışıklıklar ve sarkmalara niçin olur.

Eklem kıkırdağı, esas olarak kolajen içeren bir doku türüdür. Kolajen, eklem sağlığını korumak ve eklem ağrısını azaltmak için önemlidir. Bazı eklem hastalıkları, kolajen eksikliğiyle ilişkilendirilmiştir.

Kasların ve kas dokusunun sıhhatli olması için kolajen gereklidir.

Kolajen, kemiklerin yapısında bulunur ve kemiklerin dayanıklılığına katkıda bulunur. Kemiklerdeki kolajen miktarı yaşla beraber azalabilir, bu da kemik zayıflamasına niçin olabilir.

İlerleyen yaşlarda diz ağrısı, kemik erimesi, kıkırdak iltihabı benzer biçimde durumların engellenmesi adına tertipli kolajen tüketilmelidir.

Kemik suyundaki kolajen

Kolajen takviyesi olarak günlük bir miktar kemik suyu tavsiye edilmektedir.

Kemik ve bağ dokuları pişirildiğinde jelatin haline dönüşen ve bazı mühim amino asitleri içeren protein kolajen, cilt ve kemik sağlığı için bir numaradır.

Kemik suyu tüketildiğinde, ihtiva ettiği kolajen, vücutta kolajen üretimine katkıda bulunabilir. Hem de kemik suyu cilt sağlığını, eklem sağlığını ve sindirim sistemini destekleyebilir.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.