Saç Ektirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

07.02.2023
Saç Ektirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç ekimleri en çok başvurulan estetik uygulamalar arasında yer alır. Bu nedenle saç ekimi birçok ülkelerde olduğu gibi ülkemiz genelinden de tavsiye edilir. Yöntemde dikkat edilmesi gereken kriterler söz konusudur. Öncelikle saç ekimleri sadece profesyonel saç ektirme merkezinden yaptırılması tavsiye edilir. Kalitesiz saç ektirme merkezlerinde banel yöntemler kullanılmaya devam ediliyor. Bu gibi işletmeler üzerinden kaliteli ekimler yapılmaz. Bu durum sizlerin mağdur kalmasına neden olur.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleri profesyonel anlamda uygulanır. Ense kısmından sağlıklı dönorlar tek tek alınarak saçsız alanda açılan kanallar üzerinden ekilir. Saç ekimleri bu nedenle sağlıklı bir şekilde uygulanır.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökleriyse saçın en dip bölgesi olarak tanımlanır. Saç tellerinin yoğun yağlı olarak çıktığı alandır. Saç ekimleri için saç köklerinin mutlaka sağlıklı olması gerekir.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı ve saç yapısı çeşitleri işleminde saç ekimi söz konusudur. İnce ve kalın saç telleri, kuru ve yağlı saç türleri söz konusudur. Bu nedenle ekimde saçın yapısı da ele alınır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri özellikle de saçlarının bir kısmını kaybetmiş olan kadın ve erkeklere uygundur. Ense kısmındaki saçların yerinde olması şarttır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimleri yöntemleri ise; safir fue,fut,dhi,mikrocerrahi gibi birçok farklı yöntemleri söz konusudur. Bu nedenle en uygun yöntemi tercih edebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri profesyonel ekipler tarafından kusursuz bir şekilde uygulanır. Ense kısmından alınan dönorlar direk olarak saçsız alana ekilir. İşlem öncesinde saçsız alanda kanal açılır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin avantajları arasında fiyatlarının gayet uygun olması yer alır. En temel avantajlarından biri de, profesyonel bir şekilde uygulanmasıdır. Bu nedenle saç ekimlerinde yan etkiler daha düşüktür.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Daha çok ilkbahar ve Sonbahar ayları saç ekimlerinde uygundur. Fakat tercihiniz doğrultusunda diğer aylar içerisinde de saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde yaş sınırı maksimum 65 olarak kabul edilir. Minimum olarak da 16 yaşında olmanız yeterlidir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri genel anlamda en fazla yarım gün sürebiliyor. Minimum olarak da 1 saat sürer. Burada süreci belirleyen ekilecek greft miktarıdır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimlerinin neticeleri hemen görülmez. Bu işlemin sabır gerektirdiğini vurgulayabiliriz. Bu nedenle saç ekimlerinden 6 ila 12 ay aralığında yeni saçlarınıza kavuşursunuz. Ekimden 1 ay sonrasında şok dökülme meydana gelir. Fakat bu durum geçicidir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde dikkat edilmesi gerekenler arasında kaliteli cilt bakımı yapılmasıdır. Bu bağlamda ekimden 1 gün öncesinde kafa derisi yıkanmalıdır. Bu işlemde ise en kaliteli şampuan kullanılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında ise saçların mutlaka belirli aralıklar üzerinden yıkanması gerekir. Ekimden 2 ay sonrasında saçlar hafif düzeyde yıkanabilir. Ekilen yeni saç köklerinin zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyatları bugün daha düşüktür. Bu nedenle saç ekimi fiyatları beklentilerinizi karşılar. Saç ektirme merkezleri arasında saç ekimi fiyatları farklılık gösterebilir. Bu nedenle kalitesiz saç ektirme merkezlerinde ekim fiyatları daha yüksek olabiliyor. Saç ektirme fiyatlarının uygun olması, yurtdışından da saç ektirmenin cazip olmasını sağlar. Bu nedenle yurtdışından da gelen birçok bireyler Türkiye’nin en kaliteli saç ektirme merkezlerinden saç ektirmeyi uygun görüyor.

Saç ektirme fiyatlarını saç ektirme merkezi sitelerinden de bakabilirsiniz. Yeni veya eski klasik teknikler üzerinden saç ektirmek istediğinizde de saç ektirme merkezi sitesinden hemen randevu formu doldurabilirsiniz.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.