Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti esnasında yaşananlara Muharrem İnce’den ilk yorum: Harbe değil seçime giriyoruz

22.04.2023
Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti esnasında yaşananlara Muharrem İnce’den ilk yorum: Harbe değil seçime giriyoruz

[ad_1]

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Adıyaman’da tepki çeken laflara Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce ve ATA İttifakı cumhurbaşkanı talibi Sinan Oğan’dan kınama geldi.

“PROVAKATİF EYLEMLERİ DOĞRU BULMUYORUM”

Toplumsal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunan İnce, şu ifadeleri kullandı:

“Adıyaman’da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik meydana gelen provakatif eylemleri doğru bulmuyorum ve kınıyorum. Unutmayalım, muharebeye değil seçime giriyoruz. Bu süreç namertçe değil mertçe ilerlemeli.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN NAZİK DİLİNİ TAKDİR EDİYORUM”

ATA İttifakı cumhurbaşkanı talibi Sinan Oğan’dan da Kılıçdaroğlu’na destek paylaşımı geldi.

Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Oğan, “Halkımızın son aşama kutuplaştırıldığı, nefret dilinin inşa edilmiş olduğu bir cemiyet olduk. Bu dili yine ahlaklı bir siyasal dile çevireceğiz. Bugün yaşanmış olan vaka için Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisinin nazik dilini takdir ediyorum.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Adıyaman’da temaslarda bulunan cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mezarlık ziyareti esnasında bazı vatandaşlar tepki göstermişti.

Bir yurttaş, Kılıçdaroğlu’nun yakarma okumuş olduğu esnada, “Bu Fatiha okumasını ne bilsin” diye bağırmış ve bu sözler üstüne partililer vatandaşa tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu’nun, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bulunan Safvan Bin Muattal’ın türbesini ziyareti esnasında da ziyaretçiler içinde bulunan bir şahıs Kılıçdaroğlu’na sözlü tepki göstermişti.

Çevredeki birkaç kişinin daha dahil olması üstüne bazı partililer ile bu kişiler içinde kısa süreli arbede yaşanmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İYİ Parti Lideri Akşener "CHP'liler gücenmeyin" diyerek seslendiİYİ Parti Lideri Akşener “CHP’liler gücenmeyin” diyerek seslendi
‘Videoyu gören ağlıyor’ 16 yaşındaki gence işkence yapıp serbest kaldılar!‘Videoyu gören ağlıyor’ 16 yaşındaki gence işkence yapmış olup özgür kaldılar!
Meral Akşener'den gündem olacak Karadeniz gazı açıklaması! Dikkat çeken 'Putin' iddiasıMeral Akşener’den gündem olacak Karadeniz gazı açıklaması! Dikkat çeken ‘Putin’ iddiası[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.