McDonald’s Türkiye’den Gazze’ye 1 milyon dolarlık insani yardım

14.10.2023
McDonald’s Türkiye’den Gazze’ye 1 milyon dolarlık insani yardım

[ad_1]

McDonald’s Türkiye, Gazze halkına 1 milyon dolarlık insani yardım desteği sunacağına dair izahat yapmış oldu. McDonald’s Türkiye’nin Katarlı Boheme Investment Şirketi mülkiyetinde olduğu bildirildi.

McDonald’s Türkiye’den Gazze’ye 1 milyon dolarlık insani yardım

İHA


Hamas’ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları ile İsrail içinde 7 Ekim’de süregelen çatışmalar sertliğini artırıyor.

Çıkan çatışmalar en oldukca sivillere zarar veriyor. İsrail’in başlatmış olduğu hava saldırılarında şu ana dek Gazze’de 1900 şahıs yaşamını yitirdi.

İsrail’de etkinlik gösteren McDonald’s İsrail işletmesinin, İsrail güçlerine yapmış olduğu yardımlar ise tepki çekmişti.

McDonald’s Türkiye, Gazze halkına 1 milyon dolar insani yardım meydana getirecek

McDonald’s Türkiye, mevzuya ilişkin bir basın açıklaması yapmış oldu.

McDonald’s İsrail işletmesi ile McDonald’s Türkiye’nin faaliyetlerinin hiçbir bağlantısının olmadığının belirtildiği açıklamada, McDonald’s Türkiye’nin Katarlı Boheme Investment Şirketi mülkiyetinde olduğu ifade edildi. Ek olarak McDonald’s Türkiye’nin başta bayanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak suretiyle cenk mağduru olan Gazze halkına 1 milyon dolar tutarında insani yardımda bulunacağı açıklandı.

McDonald’s Türkiye
tarafınca mevzuyla ilgili meydana getirilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Türkiye’deki McDonald’s mahalli bir işletmedir, tüm mülkiyeti ve işletmesi Katarlı Boheme Investment Şirketi tarafınca denetlenmektedir. McDonald’s İsrail işletmesi ile McDonald’s Türkiye’nin faaliyetlerinin hiçbir bağlantısı yoktur. İsrail’deki McDonald’s, işletmemizden ayrı bir varlık olarak etkinlik gösterir. Dolayısıyla McDonald’s Türkiye’den bağımsız olarak kendi iş ve yazışma kararlarını alır.

Bizim Türkiye yolculuğumuz İstanbul’daki ilk McDonald’s restoranıyla 1986’da başladı ve o zamandan beri halkımızın kültürüyle iç içe olduk. Bugün Türkiye’de 7 bin 500 çalışanımız, 260 restoranımız ve yüzde 98’i mahalli tedarikçilerimizden oluşan paydaşlarımızla ulusal ekonomimize katma kıymet sağlamayı sürdürüyoruz. İstihdam olanaklarına, mahalli iş ortaklıklarına katkıda bulunmaktan ve ekonomik büyümenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. McDonald’s Türkiye’nin tek amacının mükemmel yemekler sunmak ve kusursuz hizmet vermek olan ticari bir müessese, kısaca bir restoran zinciri bulunduğunun altını çizmek isteriz. Hiçbir şekilde siyasal bir faaliyette bulunmuyoruz. Kendimizi yalnızca sevdiğiniz ve güvendiğiniz McDonald’s deneyimini sunmaya adadık. McDonald’s Türkiye ailesinin bir parçası olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

Önümüzdeki dönemde de Türkiye’ye hizmet etmeye ve ülkemizin başarısına katkı sunmaya devam edeceğiz. McDonald’s Türkiye olarak; başta bayanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak suretiyle cenk mağduru olan Gazze halkına 1 milyon dolarlık insani yardım desteğini sunacağımızı kamuoyuna arz ederiz.

Saygılarımızla”

Haber Deposu: İhlas Haber Ajansı (İHA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.