Meral Akşener’den depremzedelere kin kusanlara tepki

22.05.2023
Meral Akşener’den depremzedelere kin kusanlara tepki

[ad_1]

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bunu söylemek zorundayım. O insanlara oy verdiği için bırakın hakareti eleştirme hakkı bile yoktur. Ben niye azca oy aldım diye tartışamazsınız. Dönerek kendine bakacaksın” dedi.

ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gitti.

Üstün dereceli bir katılımın yaşandığı seçimde, millet kararını verdi..

Oy sayımı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,50 ile sandıktan gene birinci çıkarken, öteki cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44,85 olarak kayıtlara geçti.

İkinci tura kalan seçimlerde Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasındaki fark, muhalif seçmenlerini öfkelendirdi..

Yurdun büyük bir kesimi ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dedi. Bilhassa 50 bini aşkın kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu zelzele bölgesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ezici bir üstünlükle önder çıktı.

Bu durumdan rahatsız olan muhalif seçmenler, toplumsal medya üstünden nefret ve kin kustu.

Uzun devam eden sessizliğin arkasından bu duruma karşıcılık cephesinden bir izahat geldi..

Millet İttifakı üyesi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katılmış olduğu canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Habertürk TV’de açıklamalarda bulunan Akşener, seçmenlerin verdiği oy üstünden eleştirilmemesi icap ettiğini söylemiş oldu.

“Bırakın hakareti eleştirme hakkınız bile yoktur”

Akşener şu ifadeleri kullandı:

Toplumsal medyada yer edinen arkadaşlarımız seviyorlar orada insanları gagalamayı. Zelzele oldu. Ben zelzele yaşamış bir insanım. Iğrenç bir şeydir. Oldukça zor atlatıyorsunuz. Zelzele olduğunda İstanbul’daydım. İzmit’e iyi mi gittiğimizi bilemedik. İzmit’in yarısı yıkılmış. Annemleri, kayınvalidemi bulmak vs. bir sürü şey geçirdik. Ben orada kaldım. Orada beraberlik olması gerekiyor. Arama kurtarma çalışmalarını düdüklü otomobillerle gittiğiniz için engelliyorsunuz. Bu kutuplaşma orada da yaşandı. Çift taraflı oldu bu mevzu.

Orada siyasal partilerin birbiriyle ilişkisi kırmızı kuvvetler mavi kuvvetler benzer biçimde oldu. Kocaeli’de şu olmuştu. Hasan Gemici Bey İzmit’ten bakandı. Osman Pepe Refah Partisi milletvekiliydi. Öteki partilerin milletvekilleri her sabah 09.30 Hasan Gemici bizimle toplantı yapar, lüzumlu kararları alırdı. İktidar bunu yapamadı. Toplumsal medya üstünden karşıcılık ise ‘hadi hadi’ diyen sistem oldu. Sonuçta depremzedenin derdine deva olmak için kakafoni oluştu.

“Dönerek kendine bakacaksın”

Bunu söylemek zorundayım. O insanlara oy verdiği için bırakın hakareti eleştirme hakkı bile yoktur. Ben niye azca oy aldım diye tartışamazsınız. Dönerek kendine bakacaksın.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.