Neden Tüp Mide Ameliyatı Olmalıyız?

16.02.2023
Neden Tüp Mide Ameliyatı Olmalıyız?

Tüp mide ameliyatlarıyla fazla kilolarımızdan kurtuluruz. Yöntem en iyi teknikler üzerinden seanslar halinde uygulanır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı son derece güvenilirdir. Yöntem sayesinde fazla kilolarımızdan sadece 14 gün içerisinde kurtuluruz. Çünkü tüm mide ameliyatlarıyla midemizin %80 oranı alınır. Böylece midemiz zarar görmeden sağlıklı bir şekilde fit vücuda sahip oluruz.

Tüp mide ameliyatları profesyonel doktordan yaptırılması mide sağlığının korunması açısından son derece önemlidir. Bu nedenle de yöntem herhangi riskleri olmadığını vurgulayabiliriz. Tüp mide ameliyatlarında yaş kriterleri de söz konusudur. Uygulama en fazla 60 yaşına kadar uygulanabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatları midenin %80 oranında alınması demektir. Yöntem hijyenik ameliyathane üzerinden garantili bir şekilde uygulanır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mideli ameliyatlar özellikle de obezite hastalarına,fazla yağları veya kiloları olanlara,sarkmaları olanlara uygulanabilir. Yöntem en kaliteli zayıflama uygulamasıdır. Bu nedenle profesyonel zayıflama merkezleri tarafından tavsiye edilir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mideli ameliyatlar ile obezite ameliyatları yapılıyor. Her iki yöntemde de başarı oranları son derece yüksektir. Birçok avantajları olan mide küçültme ameliyatları bu nedenle 81 ilimiz üzerinden de ciddi anlamda tercih ediliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatlarının en büyük özelliği hastalarda 50 kiloya kadar ciddi anlamda kilo gitmesini sağlamasıdır. Bu nedenle yöntem kaliteli klinikler üzerinden uygulandığında hastalarda 50 kilogram oranında fazla kiloları eritebiliyor. Bu ameliyat çeşitleri arasında tüp mide ameliyatlar,mide balonları yer alır.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları en fazla 55 yaşına kadar yapılabilir. Bu durumun ana nedenleri arasında uygulama üzerinden midenin büyük bir kısmının alınmasıdır. Midenin %80 oranında alınması sebebiyle tüm mideli ameliyatların çok ileri yaşlarda uygulanmasına gerek yoktur.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında doğal ve mutlaka dengeli bir şekilde beslenilmelidir. Bu yönde günlük düzenli olarak evden hazırlanan yağsız besin türleri tüketilmelidir. Dışarıdan hazır fast food türünden besin ürünleri tüketilmesinden uzak durulmalıdır. Günlük bolca taze sebze ve meyveler tüketilmelidir.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisinde birçok ameliyat türleri söz konusudur. Bu nedenle obezite cerrahisi gibi tüp mideli ameliyatlarından da başarılı neticeler elde edilir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatlarından sonrasında da bilinmesi gerekenler mevcuttur. İşlemden sonrasında mutlaka doktor uyarıları doğrultusunda hareket edilmelidir. Obezite cerrahileri kalıcı olarak etkiler sunmaz. Tam aksine işlem geçici olarak etki sunar. Fakat hastaların talimatlar doğrultusunda hareket etmesi obezite ameliyatlarının etki süresinin uzamasını sağlar.

Obezite Ameliyatı Cerrahisi Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite hastalarının en büyük tedavisi arasında yer alan obezite ameliyatları hızlı bir şekilde etkili oluyor. Bu nedenle de henüz ilk seanslardan itibaren fazla kiloların gittiği fark ediliyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisinden sonrasında hastanın durumuna göre 30 ila 50 kg aralığında fazla kilolar atılabilir. Bu durum yine ameliyatın yapıldığı klinik merkezinin kalitesine göre en az 7 gün ve en fazla 4 hafta içerisinde sağlanabilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite cerrahisinden sadece 4 hafta sonrasında hasta iş hayatına dönüş sağlayabilirsiniz. Birçok hastalar ameliyattan sadece 2 ila 4 hafta içerisinde iş hayatına dönebiliyor. Bu nedenle obezite ameliyatları süreci oldukça kısadır.

Birçok işlemlerde olduğu gibi obezite ameliyatlarında da bugün yüksek teknolojili cihazlar tercih ediliyor. Böylece hastalarda yan etkisiz olarak fazla yağlar yok edilir. Obezite ameliyatının randevusu için özel doktor sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.