Samsun’da 269 amatör spor kulübüne 7,1 milyon liralık destek

04.05.2023
Samsun’da 269 amatör spor kulübüne 7,1 milyon liralık destek

[ad_1]

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak “Ayni ve Nakdi Yardım Takdim Töreni” düzenlendi. Merasim, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun canlı bağlantısı ile Samsun’da İlkadım Okçuluk Tesisi’nde gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Samsun’da 269 spor kulübüne toplam 7 milyon 110 bin lira tutarında ayni ve nakdi yardım sağlamış oldu.

“EN ÖNEMLİ YOL ARKADAŞIMIZ KULÜPLERİMİZDİR”

Ayni ve nakdi yardım takdimi programında konuşan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Nevzat Akman, “Sporun koruyucu özgüven aşılayıcı, yönleriyle beraber bir yaşam seçimi haline getirilebilmesi günümüz dünyasında her spor branşında oluşan rekabetçi ve ülkemizi internasyonal spor arenasında temsil edecek spor ve sporcu elemanlarının yetiştirilmesi en mühim hedeflerimiz arasındadır. Bu hedefleri gerçekleştirebilmemiz için, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, en mühim yol arkadaşlarımızda kulüplerimizdir. Spor kulüpleri destek programına katılımları için her insana teşekkürlerimi iletiyor, il müdürlüğü olarak sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

“BU YARDIMLA AMATÖRLER HAYAT BULMAKTA”

Samsun Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Şener Aydın ise “Ortalama 5 senedir, amatör spor kulüplerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca meydana getirilen bu yardımla amatörler yaşam bulmaktadır. Amatör sporu destekleyen hepimiz bizim için oldukca değerlidir. Başta amatör sporlara gönül veren, Cumhurbaşkanımız olmak suretiyle, alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. Ikimiz de bu gayretle çalışmalarımıza devam edip, Türk sporuna hizmet vermeye devam ediyoruz. Unutmayalım ki amatör spor vefadır” diye konuştu.

Düzenlenen ayni ve nakdi destek programına, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölge Müdürü İbrahim Itimat, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, amatör kulüp başkanları, antrenörler ve sporcular katıldı.

Program halk oyunları gösterisi ve fotoğraf çekimlerinin peşinden bitti. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan merak edilen fiyatı Rize'de açıkladı!Erdoğan dört gözle beklenen fiyatı Rize’de deklare etti!
Dünya bunu konuşuyor! Rusya'nın iddiasına Zelenskiy'den ilk yanıtDünya bunu konuşuyor! Rusya’nın iddiasına Zelenskiy’den ilk cevap
Muharrem İnce'nin oyları düştü, işler değişti! Muharrem İnce’nin oyları düştü, işler değişti![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.