Türk Hava Yolları, 90’ncı yıl dönümüne hususi tanıtım hazırladı

21.05.2023
Türk Hava Yolları, 90’ncı yıl dönümüne hususi tanıtım hazırladı

[ad_1]

Bayrak taşıyıcı hava yolu THY, filosundaki yüzlerce uçakla uzak mesafeleri kısaltıyor. Şirket, müessese yıl dönümü için hazırladığı videoya, “Anadolu semalarında tam 90 yıl ilkin hususi bir kuş görüldü” notunu düştü.

ensonhaber.com

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (THY), yüzlerce destinasyona yapmış olduğu uçuşlarla ülkemizin yüz aklarından biri olmaya devam ediyor.

THY, sektöre 20 Mayıs 1933’te 5 tayyare ve 30’dan azca çalışanıyla adım attı.

Bugün 90’ncı yılını kutlayan THY, yoluna dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu olarak devam ediyor.

414 uçakla 337 şehre uçuyor

2001 senesinde 66 uçakla 103 noktaya uçan söz mevzusu hava yolu şirketi, seneler içinde çarpıcı bir değişime imza atarak şimdi filosundaki 414 uçakla 129 ülkeye ve 337 şehre uçuş gerçekleştiriyor.

“90 yıl ilkin hususi bir kuş görüldü”

Türk Hava Yolları, müessese yıl dönümüne ilişkin hazırladığı tanıtım videosunu, toplumsal medya hesabından “Türkkuşu” etiketini kullanarak şu notla paylaştı:

Anadolu semalarında tam 90 yıl ilkin hususi bir kuş görüldü! Bu hususi kuşun yolculuğuna yalnız gökyüzüne bakarak dünyanın herhangi bir yerinden tanıklık etmeniz mümkün.

“Dünyanın en fazlaca ülkesine uçan kuş”

“Amazon deltası sakinleri için bayağı bigün.” ifadesiyle süregelen tanıtım muhteviyatında şu ifadeler yer ediniyor:

Fakat bu değişmek suretiyle. Zira devamlı yeni deneyimler ardındaki fazlaca hususi bir türün seyir rotasındayız. Etraftaki hareketlilik o büyük anın yaklaşmakta bulunduğunun habercisi.

Gökyüzünün sınır tanımaz rehberleri için seyahat çoktan başladı. 90 yıl ilkin Anadolu semalarında görülen bu hususi kuşlar, ortalama 13 bin metre yüksekten uçabiliyor.

İhtişamlı kırmızı kuyruklarıyla tüm meraklı bakışları üstlerine çekiyorlar. Zarif beyaz beden yapıları ve 64 metre kanat açıklığıyla okyanusları bir çırpıda aşabiliyorlar.

İster en sıcak çöllerde ister karla örtülmüş şehirlerde… Yalnız gökyüzüne bakarak bu yolculuğa dünyanın herhangi bir yerinden şahit olmanız mümkün. Sadece gözünüzü ayırmayın bu sebeple fazlaca hızlılar.

Tüm bu rotalardan dünyanın en fazlaca ülkesine uçan kuşu geçiyor. Türkkuşu! 20 Mayıs 1933’te kanatlanan asil Türkkuşu, tam 90 senedir istikrarla, güvenle, merakla istikbale uçuyor. Türk Hava Yollarımız 90 yaşlarında.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.