XRP ve SEC Davasında 4 Seçenek: Hukuk Uzmanının Önemli Açıklamaları!

26.07.2023
XRP ve SEC Davasında 4 Seçenek: Hukuk Uzmanının Önemli Açıklamaları!

XRP ve SEC Davasında 4 Seçenek: Hukuk Uzmanının Önemli Açıklamaları!

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Ripple (XRP) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava süreci hakkında dikkat çeken bir yorumu kaleme aldı.

 

Uzlaşı Sağlanacak Mı?

 

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı kripto para haber sitelerinde de belirtildiği gibi populer hukuk uzmanı James Murphy, yakın zamanda yaptığı Twitter paylaşımında Ripple davasını ele aldı. MetaLawMan kullanıcı adıyla tanınan ünlü hukuk uzman uzun zamandır devam eden davada bundan sonra olacaklarla ilgili yorumlarını paylaştı. Ona göre SEC son kararın ardından yanıt olarak dört potansiyel yol izleyebilir.

 

Yapılan açıklamalara göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için ilk seçenek, geçici bir temyiz talebinde bulunmak. Henüz nihai bir karar verilmediği için bu hamle hem Yargıç Torres’in hem de Temyiz Mahkemesi’nin iznini gerektirecek. Murphy’e göre SEC böylesine hızlı bir sonuç almak zorunda ve onu zorlayan şey tam anlamıyla siyasi baskı olabilir.

 

Öte yandan İkinci seçenek, SEC’in normal bir temyiz başvurusunda bulunmadan önce Larsen ve Garlinghouse’a karşı yardım ve yataklık iddiasıyla ilgili bir duruşma izlemesini olabileceğini gösteriyor. Üçüncü yol olarak SEC, Larsen ve Garlinghouse aleyhindeki iddiayı derhal düşürmeyi ve izin almadan temyize gitmeyi tercih edebilir. Son yol olarak ise uzlaşma seçeneği masaya gelebilir. Ancak MetaLawMan şu anda bu olasılığın gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü dile getiriyor.

 

XRP Fiyat Beklentileri

 

Eğer Murphy’nin ifade ettiği ilk yol gerçekleşirse XRP fiyatında ciddi bir düşüşe tanık olabilir. Bu noktada yapılan yorumlara göre yazının kaleme alındığı sırada 0,70 dolar seviyelerinde işlem gören XRP, 0,50 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

 

Ancak eğer bir uzlaşı sağlanırsa ve hukuk uzmanının çok ihtimal vermediği yol gerçekleşirse XRP fiyatında gözle görülür bir artış yaşanabilir. Bu durumda da XRP fiyatının 1 dolara kadar yükselebileceği hatta piyasadan bağımsız olarak kendi rallisini yaşayabileceği düşünülüyor.

 

Yine de yatırımcılar hala dava süreci ile ilgili olumlu gelişmelere rağmen nihai bir kara olmadığını unutmamalı. Bu sebeple piyasada oluşabilecek hype’a kapılmadan ve kendi araştırmalarını yaparak işlemlerini gerçekleştirmeliler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.