Yutulabilir Mide Balonu

10.03.2023
Yutulabilir Mide Balonu

Zayıflamak için uygulanan mide balonu son derece güvenilir bir tedavi yöntemidir. Tedavinin etkin bir şekil sonuç vermesi önemlidir. Bu nedenle de mide balonları sadece tam donanımlı kliniklerden yaptırılması gerekir.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonları midenin ciddi anlamda zayıflatılması amacıyla uygulanır. Yöntem garantili olarak uygulandığından beklentiler neticesinde mide balonu ile başarılı netice sunar. Bu nedenle mide balonları 81 ilimiz üzerinden tavsiye edilir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonlar ağızdan ve mideden olmak üzere toplamda 2 farklı tarzdan uygulanabiliyor. En pratik uygulaması yutulabilir mide balonları olmasıdır.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları da fazla kiloların yok edilmesinde uygulanır. Yöntem ağız kanalından uygulandığından herhangi yan etkisi bulunmaz.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonları fiyatları geçmiş yıllara göre bugün her bütçeye uygundur. Bu nedenle en kaliteli doktor kliniklerinden mide balonları düşük fiyattan alınabiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatları başarı düzeyleri oldukça yüksek olan en kaliteli zayıflatma uygulamasıdır. Yöntem direk olarak midenin %80’lik oranının alınmasıdır. Bu nedenle zayıflamak istediğinizde tüp mide ameliyatlarının tam size göre olduğunu vurgulayabiliriz.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları daha çok obezite hastalarına,fazla kiloları olanlara,tıbbi olarak en pratik yoldan sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere uygulanır.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık olarak tüp mide ameliyatları,yutulabilir mide balonları ve obezite cerrahisi uygulanıyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar ortalama olarak 50 kilograma kadar fazla kilo veriyor. Bu nedenle yöntemin en etkili zayıflama tedavisi olduğunu belirtebiliriz.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mideli ameliyatlar ortalama olarak 40 yaşına kadar uygulanabilir. Üzeri yaş grubun için tüp mide ameliyatları uygun değildir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında yeniden fazla kilo alınmamasına dikkat edilmelidir. Bu yönde mutlaka tüp mide ameliyatı sonrasında günlük bol miktarda taze sebze ve meyve tüketilmelidir. Yağlı besinlerden uzak durulmalıdır.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisinde ameliyat türleri olarak da tüp mide ameliyatları,obezite ameliyatları yer alır.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatından sonrasında dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur. İşlemden sonrasında mutlaka hastanın sürekli olarak hareketli bir yaşama sahip olması gerekir. Çünkü tedavi sonrasında hareketsiz yaşam tarzı yeniden fazla kilo alınmasına neden olabiliyor. Ayrıca obezite ameliyatı için bu kriter geçerlidir.

Obezite ameliyatları sonrasında hastanın günlük düzenli olarak bolca egzersizler yapması tavsiye edilir. Çünkü ameliyat sonrasında da yeniden fazla kilolar alınabiliyor. Bu durumda ikinci defa ameliyat yaptırılabiliyor. Dolaysıyla ikinci bir maliyete girilmemesi ve daha da önemlisi sağlığın korunması açısından mutlaka ameliyat sonrasında doktor tavsiyeleri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite cerrahisi ameliyatı profesyonel doktor tarafından uygulanır. Bu nedenle söz konusu ameliyat türü son derece hızlı bir şekilde etkili oluyor. İşlem başladıktan birkaç dakika sonrasında hasta vücudunda gözle görülür düzeyde fazla yağlar eritiliyor. Obezite ameliyatlarında amaç, hastanın fit bir bedene elde ederken genel sağlığının korunmasıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisinden sonrasında hastalar hızlı bir şekilde zayıflar. Bu durumda işlemden sonrasında hastalarda yaklaşık olarak 30 ila 60 kg aralığında fazla kilolar atılabiliyor. Bu nedenle obezite cerrahileri de fazla kiloların atılmasındaki en etkili tedaviler arasında yer alır. İşlem bugün daha erken sürede tamamlanır. Böylece hastalar ameliyattan sadece 7 gün sonrasında sosyal hayatına devam edebilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite cerrahisi sonrasında yukarıda da vurguladığımız üzere 7 gün içerisinde iş hayatına dönebilirsiniz. Zayıflama ameliyatları için doktor klinik sitesinden 7/24 randevu alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.