2015’den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

15.04.2023
2015’den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

[ad_1]

Kayseri’de konuşan Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, “Mehmetçik, 24 Temmuz 2015’den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirdi. Getirmeye de devam ediyor” vurgusu yapmış oldu.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

AA

Ulusal Müdafa Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Talibi Hulusi Akar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde AK Parti İl Başkanlığı tarafınca düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı.

Görüşmede İyi Parti’den çekilme eden Meral Akşener’in danışmanı Hasan Sami Özvarinli’ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tarafınca parti rozeti takıldı.

AK Parti’den Kayseri milletvekili talibi gösterilen Akar, Kadir Özgü Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Kayseri Aday Tanıtım Toplantısı’ndaki konuşmasında, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde internasyonal alanda bir özne haline geldiğini belirtti.

Türkiye olmadan bölgede herhangi bir problemin çözümünün mümkün olmadığını ifade eden Akar, “Dolayısıyla Türkiye’nin her zamankinden daha kuvvetli, daha büyük olması lazım. Kuvvetli ve büyük Türkiye için hepimizin daha oldukca emek vermesi lazım.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımızın yanında dik durmaktan başka şansımız yok”

Seçimlere ilişkin konuşan Hulusi Akar şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında dik durmaktan başka şansımız yok. Başka seçim yok. Sayın Cumhurbaşkanımız bu dava için, bu memleket için, 85 milyon için, asil Türk milleti için, ümmet için elinden gelen çaba gösterirken bizlere bu sefer de bu şekilde bir vazife verdi. Bu görevde inşallah sizlerle birlikte alnımızın akıyla tamamlayacağız.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

“Teröristler 2 gece aynı yerde yatamıyorlar”

Terörle mücadeleye ilişkin son sayıları da paylaşan Hulusi Akar konuşmasına şu şekilde devam etti:

Şu anda Mehmetçik terörle savaşım mevzusunda hakikaten büyük bir başarıyla teröristlerin tüm inlerini, tüm korunaklarını, barınaklarını, sığınaklarını başlarına yıktı, yıkmaya devam ediyor. Teröristler 2 gece aynı yerde yatamıyorlar. Mehmetçik’in nefesi enselerinde. İnşallah bu mücadelenin sonunda 40 yıldan beri milletimizin başına musallat olan bu beladan ülkemiz ve milletimizi kurtaracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Irak’ın kuzeyindeki terör kampları, Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru hepinizin bilmiş olduğu şeklinde teröristlerin başlarına yıkılmıştır. Teröristler kazdıkları çukurlara gömülmüştür. Gömülmeye devam edecektir. Terörle mücadelede kararlıyız, azimliyiz.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

“Mehmetçik görevini sürdürüyor”

Mehmetçik, 24 Temmuz 2015’den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirdi. Getirmeye de devam ediyor. Yalnız terörle savaşım değil dostlar, tüm denizlerimizde, tüm semalarımızda, ülkemiz ve milletimizin hak ve menfaatini korumak için şu anda dahi Mehmetçik gözünü kırpmadan, ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla mücadelesini sürdürüyor. Biz yalnız terörle savaşım değil bununla beraber dostlarımızın ve kardeşlerimizin Azerbaycan başta olmak suretiyle Libya dahil Somali’de, Katar’da, Kosova’da, Bosna’da dost ve kardeşlerimizin haklı davasında onlarla birlikte olmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

“Teröristlerle anlaşmalarına göz yummayacağız”

40 yıldan bu yana terörle mücadelenin sürdüğünü kaydeden Bakan Akar şu açıklamaları kaydetti:

Bu savaşım esnasında şehitlerimiz var. Şehitlerimizin bir damla kanını geride bırakmamak için, ölürsek şehit kalırsak gazi anlayışıyla Türk Silahlı Kuvvetleri mücadelesini yapmış oldu. Bu mücadeleyi boşa çıkartmayacağız. Hiçbir şekilde teröristlerle anlaşmalarına göz yummayacağız. Milletimiz buna müsaade etmeyecek. Teröristler, bazı siyasal partilerle iş birliği yapıyorlar. Bu siyasal partiler de bir halde ittifaklarla buluşuyorlar. Buna, bu asil millet asla müsaade etmeyecek. Bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

“Sorun parti meselesi değil”

“Teröristlerle arasına mesafe olmayanlarla bizim sorunumuz var” diyen Bakan Akar, sözlerini şöyleki tamamladı:

Teröristler ile arasına mesafe koymayanlarla bizim sorunumuz var. Dolayısıyla bu mevzuda her insanın uyanık olması lazım. Sorun parti meselesi değil. Sorun zihniyet meselesi. Hiçbir şekilde ülkemizin bölünmesine, ülkemizin birliğine, beraberliğine saldırı eden bu teröristlere karşı iş birliği yapanlara göz yummayacağız. Fırsat vermeyeceğiz. Bazıları bilgili bir halde teröristleri cesaretlendiriyorlar. FETÖ’yü yeniden döndüreceklerini söylüyorlar. Bunların insan haklarından faydalanması icap ettiğini söylüyorlar. Teröristler elebaşlarını tahliye edeceklerini, hapishaneden çıkaracaklarını söylüyorlar. Buna hiçbir şekilde müsaade etmemiz söz mevzusu değil. Bu millet buna müsaade etmez. Bunu görmek ve idrak etmek lazım. Mücadelenin de bu bulunduğunu bilmek lazım. Sorun milletvekili olmak değil. Sorun bunlara karşı savaşım etmek. Dolayısıyla bunu her insanın bilmesi ve görmesi lazım. Burada esas olan yalnız adlar değil. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı meselesi değil. Sorun ulusal ve yerli duruş. Cumhur İttifakı’nın özelliği bu. Yerli ve ulusal duruş. Tüm bu gelişmelere karşı tedbirlerimizi alacağız. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü koruyacağız.

Hulusi Akar açıkladı: 2015'den itibaren 37 bin 732 teröristi etkisiz hale getirildi

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.