CHP’li Aytuğ Atıcı: CHP’nin başarısızlığı Kılıçdaroğlu’na aittir

06.07.2023
CHP’li Aytuğ Atıcı: CHP’nin başarısızlığı Kılıçdaroğlu’na aittir

[ad_1]

CHP’de değişiklik çağrılarına katıldıktan sonrasında görevden alınan Aytuğ Atıcı, Ensonhaber canlı yayınında dikkat çeken ifadeler kullandı. Atıcı, “CHP’nin başarısızlığı Kılıçdaroğlu’na aittir” dedi.


ensonhaber.com

Seçimlerin arkasından başlamış olan değişiklik hareketine karşı direnen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinde çeşitli atamalar yapmış oldu.

Kendisine yakın adlardan Engin Özkoç’u Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Görevli Genel Başkan Başdanışmanı görevine getiren Kılıçdaroğlu, değişiklik talep eden CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı’nın ise görevine son verdi.

Ensonhaber canlı yayınları ile gündemin nabzını tutmayı sürdürüyor.

Aytuğ Atıcı, Ensonhaber’in konuğu oldu

İlker Koç’un moderatörlüğündeki Gündem Hususi programının bu akşamki konuğu CHP’de görevden alınan eski milletvekili Aytuğ Atıcı oldu.

“Başarısızlık Kılıçdaroğlu’na aittir”

CHP’deki değişiklik çağrılarını bir kez daha dile getiren Atıcı, “CHP’nin başarısızlığı Kılıçdaroğlu’na aittir” dedi.

“Değişiklik çağrılarımın görevden alınmama niçin bulunduğunu düşünüyorum”

Tehlikeli sonuç değerlendirmelerde bulunan eski CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı konuşmasında şu ifadeleri kulandı:

Kemal Kılıçdaroğlu’na pazar günü bir mektup yazdım. Başlamış olan kurultay sürecinin iyi mi devam etmesi icap ettiğini yazdım. Üyelerin özgür bırakılması icap ettiğini, kongrelerin çarşaf sıralama halinde yapılması icap ettiğini yazdım. Ek olarak örgütlerden görevli olacak kişinin başdanışman olarak görevlendirilmemesi icap ettiğini belirttim. Bu mektubu okumuş mu okumadı mı bilmiyorum. Pazar günü mektup yazdım ertesi günü görevden alındım. CHP’de bir görevden alma zinciri vardı sön dönemde onun bir parçası olarak da görevden alınmış olabilirim.

“Parti içinde bizim arzu ettiğimiz demokratik seviyede değiliz”

30 Mayıs tarihinde ben bir değişimin lüzumlu bulunduğunu söyledim, yaşananları anlattım, CHP’ye reçete yazdım. Değişiklik çağrılarımın görevden alınmama niçin bulunduğunu düşünüyorum Parti içinde bizim arzu ettiğimiz demokratik seviyede değiliz.

“Ben olsam Cumhurbaşkanı talibi olduğum gün partiden çekilme ederdim”

Ben 2020 senesinde Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olmaya çalışan, onu koltuğundan indirmek isteyen olarak Kılıçdaroğlu’ndan CHP’yi daha iyi yönetirim. Ben karşısına çıkan bir insan olmama karşın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının uygun bulunduğunu düşündüm. 6’lı masa bir işe yaramadı, halka itimat veremedi. CHP’nin başarısızlığı Kılıçdaroğlu’na aittir. Toplumsal demokrat partilerde yöneticiler başarısız olduğu süre görevi bırakmak zorundadır. Bu bir gelenektir. Ben olsam Cumhurbaşkanı talibi olduğum gün partiden çekilme ederdim. Tekrar CHP’ye aday olamayacağını duyuru etmesi gerekirdi.

“Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu haricinde bir üçüncü yolu bulmalıyız”

Ekrem İmamoğlu’nun genel başkanlığa aday olmasında bazı teknik engeller var. Ilk olarak genel başkan olabilmesi için belediye başkanlığından çekilme etmesi gerekiyor. Ben buna karşıyım. Bu durum İmamoğlu’nun şanssızlığı. Adaylık için ortak akıl arayışı içerisindeyiz. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu haricinde bir üçüncü yolu bulmalıyız. Uzlaşı olduğu süre ismin bir önemi olmamalı.

Yayının tamamını seyretmek için tıklayınız…

https://www.youtube.com/watch?v=T2k-HLghngo

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.