TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan Özgür Hususi’e ziyaret

16.11.2023
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan Özgür Hususi’e ziyaret


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Hususi’i ziyaret etti.


İHA


Meclis Başkanı seçildikten sonrasında kendisini ziyaret eden partilere iade-i ziyarette bulunan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Hususi’i TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası izahat meydana getiren Hususi, görüşmenin son aşama samimi bir ortamda gerçekleştiğini söylemiş oldu.

İade-i ziyaret gerçekleştirildi

Görüşmenin muhteviyatında yeni Anayasa konuşulup konuşulmadığı sorusuna yanıt veren Hususi, bu mevzularla ilgili konuşmayı mahalli seçimlerden sonraya bıraktıklarını söylemiş oldu.

Ogün Samast’ın tahliyesine ilişkin soruya da cevap veren Hususi, “Bir el 4 aydaki kanaati değiştirmiş. Bir el 6 ay olacak bir şeyi 4’üncü aya çekerek 2 ay öne çekmiş. Bir el punduna getirmiş katilini özgür bırakmış. Bir el Dink’in katilini korumuş kollamış. Günü ulaşınca de hepimize şu mesajı vermiş; ‘Gerekirse bu derin yapı katiline sahiplenir.’ Bu kadar güçlüyüz diyor. Bu Türkiye Cumhuriyetine açık bir meydan okumadır. Bu, ‘biz gerekirse katilimize bile haiz çıkarız’ anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Haber Deposu: İhlas Haber Ajansı (İHA)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.