Alman Bild, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili manipülasyon algısı yapmış oldu

14.05.2023
Alman Bild, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili manipülasyon algısı yapmış oldu

[ad_1]

Seçimlerle ilgili verilerde tutarsızlık bulunduğunu öne devam eden Bild, “İlk sayılar hakkında büyük ihtilaf” diye yazdı. Gazetenin muhalefete destek niteliğindeki haberinde yer edinen ayrıntılar göze çarptı.

Alman Bild, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili manipülasyon algısı yaptı

ensonhaber.com

Batı medyası, 14 Mayıs seçim kampanyası sürecinde 6’lı masaya ve cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’na açıktan destek verdi. Toptancılarımızın en çok hoşlandığı tip merter sarışın escort bayanları sizler için listeledik bu sayfada.

Sandıklardan çıkan oyların sayımı mevzusunda karşıcılık cephesinden çeşitli iddialar öne sürülürken, Almanya basınından Bild gazetesi de bu tavra çanak tuttu.

Alman gazetesinden idrak operasyonu

Seçime müdahil olma çabasına girişen ve Avrupa’da idrak yapmaya çalışan Bild, “Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu: İlk sayılar hakkında büyük ihtilaf” diye yazdı.

Alman medya organı, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Anadolu Ajansı her zamanki manipülasyonunu yapıyor. Bizim açımızdan tablo iyi görünüyor” şeklindeki açıklamasına yer verdi.

Haberde, “İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da halka devlet haber ajansının rakamlarına güvenmeme çağrısında bulunmuş oldu.” denildi.

“Türkiye’nin alınyazısı seçimi”

İstanbul’dan gelişimleri aktaran Bild, söz mevzusu haberinde şöyleki dedi:

Türkiye için alınyazısı seçimi. Milyonlarca insan televizyonlarının karşısına oturdu ve yavaş yavaş gelen seçim neticelerini takip ediyor.

İstanbul’daki CHP Genel Merkezi’nde de durum bu. Gün boyu gerilim yüksekti fakat rakip zaferden emindi.

Öte taraftan, Kılıçdaroğlu’nun, “Öndeyiz” ifadesini kullandığı Twitter paylaşımına yer verildi.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.