“Baba-oğul ilişkisi sonlanmış oldu” Fatih Portakal’dan fazlaca konuşulacak sözler: İmamoğlu’nun parti kurma emek vermesi…

06.06.2023
“Baba-oğul ilişkisi sonlanmış oldu” Fatih Portakal’dan fazlaca konuşulacak sözler: İmamoğlu’nun parti kurma emek vermesi…


14 ve 28 Mayıs seçimlerinin peşinden Cumhuriyet Halk Partisi’nde sıcak günler yaşanmaya devam ediyor. MYK üyeliklerindeki değişikliklerin açıklanmasıyla beraber gözler Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasından bundan sonrasında yaşanacaklara çevrildi. İBB Başkanı İmamoğlu’nun partide genel başkanlık için aday olacağı iddiaları da ortaya atılırken, Sözcü TV Ana Haber’i sunan Fatih Portakal ise dikkat çeken ifadeler kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KARŞISINA ÇIKABİLİR”

İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki baba-oğul ilişkisinin artık sona erdiğini ifade eden Portakal şunları söylemiş oldu:
“İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu içinde sabah kahvaltısı sonrası ipler atılmış artık. Baba-oğul ilişkisi sonlanmış oldu. Ekim ayında bir Kurultay ve umut ediliyor. İmamoğlu bayrak açabilir. Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir. Sadece Kılıçdaroğlu delege yapısını uzun senelerdir konsolide etmiş olduğu için kazanması zor olasılık. Partisinde bir devrimi gerçekleştirebilir mi? Örgütü eline almış bir genel başkandan söz ediyoruz.”

portakal

“İMAMOĞLU’NUN PARTİ KURMA ÇALIŞMASI…”

“Öteki olasılık İmamoğlu’nun parti kurma emek vermesi. Bunun hesabının yapıldığı söyleniyor. Siz seçimlere katılıp, ‘Senelerdir bu koltukta oturuyor’ diye suçladığınız kişiyi gönderemiyorsunuz, kazanamıyorsunuz CHP’nin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz. Size ümit bağlamış insanlardan özür bile dilemiyorsunuz insanlardan ‘Sizi yüz üstü bıraktım’ diye. Fakat muhafeletin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz. Can Atalay’ın hakkını savunacağım’ diyorsunuz. Siz daha bizim oyumuzun hakkımızı savunamıyorsunuz. Kim inanır artık size kimse inanmaz. Tatlı şekilde sürdürdünüz sevgi dilini kullandınız. Gitmesini de bilin. Gitmeniz gerekiyor değişiklik o yüzden koşul. Fakat Kılıçdaroğlu’nun gitmesini tahmin etmiyorum”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gündem olan soruyu böyle yanıtladı! Gündem olan suali bu şekilde yanıtladı! “Tüm teşkilatları niçin kendisine bağladı?”
Kılıçdaroğlu'na oy veren tek kişiyi bulmak için seferber oldular!Kılıçdaroğlu’na oy veren tek kişiyi bulmak için seferber oldular!
Bakan Fidan'dan ilk mesajlar! O konuya vurgu yaptıBakan Fidan’dan ilk mesajlar! O mevzuya vurgu yapmış olduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.