Bunu tüketen yaşlanmıyor! İşte Canan Karatay’ın tavsiye etmiş olduğu o gıda…

25.12.2023
Bunu tüketen yaşlanmıyor! İşte Canan Karatay’ın tavsiye etmiş olduğu o gıda…

[ad_1]

Canan Karatay, sıhhatli yaşlanmak isteyenlere Omega-3 tüketmeleri icap ettiğini tavsiye ederek omega-3 bakımından varlıklı gıdaları açıklıyor. İşte Canan Karatay’ın tavsiye etmiş olduğu o gıda…

Bunu tüketen yaşlanmıyor! İşte Canan Karatay'ın tavsiye ettiği o besin...

ensonhaber.com

Kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay yapmış olduğu açıklamalar ve tavsiye etmiş olduğu besinler ile sık sık adından söz ettiriyor.

Canan Karatay’ın verdiği tavsiyeler bazı kesimler tarafınca eleştirilsede büyük bir kitle Canan Karatay’ın tavsiyelerini dikkate alıyor.

Canan Karatay, sıhhatli yaşlanmak isteyenlere Omega-3 tüketmeleri icap ettiğini tavsiye ediyor.

Canan Karatay’ın Omega-3 bakımından varlıklı olan ve bir kitabındada tavsiye etmiş olduğu gıda ise dikkat çekiyor.

Karatay’ın tavsiye etmiş olduğu gıdalardan olan keten tohumu yaşlanmayı geciktirir ve kronik hastalıklara karşı korur.

Peki, keten tohumunun yararları nedir? İşte merak edilenler…

Keten tohumunun yararları nedir?

Keten tohumları, omega-3 yağ asitleri, lif, protein ve vitamin-mineral bakımından zengindir. Keten tohumu kalp sağlığını destek sunar ve sindirim sistemini düzenler.

Antioksidan özelliklere haiz oan keten tohumu cilt sağlığını destek sunar ve kilo kontrolüne destek sağlar.

Keten tohumları hem de kan şekerini denetim altında tutmaya destek olabilir, iltihaplanmayı azaltabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Ek olarak, bayanlar için hormonal dengeyi destekleme potansiyeline haizdir. Sadece dengeli bir beslenme planı içinde kullanılması önemlidir.

Keten tohumları kabızlık problemlerine karşı etkilidir. Hem de kemik sağlığını destekleyen kalsiyum ve magnezyum şeklinde mineralleri ihtiva eder. Keten tohumlarının, çeşitli sıhhat yararlarına haiz olmalarıyla beraber genel bir beslenme planının bir parçası olarak tüketilmeleri önerilir.

Keten tohumları, içerdikleri alfa-linolenik asit yardımıyla beyin sağlığını destekleyebilir ve hafızayı güçlendirebilir. Ek olarak antioksidan özellikleri, hücresel stresle savaşım edebilir ve yaşlanma sürecini pozitif yönde etkileyebilir.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.