D-Smart, Mustafa Kemal Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçen Disney’e gene göndermede bulunmuş oldu

16.08.2023
D-Smart, Mustafa Kemal Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçen Disney’e gene göndermede bulunmuş oldu

[ad_1]

Galatasaray-Olimpija Ljubljana karşılaşmasının yayıncı kuruluşu D-Smart, Disney Plus’a bu kez ‘Veda’ filmiyle gol attı. Mustafa Kemal Atatürk’ü mevzu alan Veda’nın D-Smart GO’da yayınlandığını ince bir gönderme yaparak, “Veda’yı minnet ve özlemle izleyeceğiz! Biz buradayız, izindeyiz” mesajıyla tanıttı.


ensonhaber.com

Ermeni lobilerine boyun eğen ABD merkezli dijital film ve dizi platformu Disney Plus, Aras Bulut İynemli’nin başrol olduğu ‘Mustafa Kemal Atatürk’ dizisini platformda yayınlamayağını açıklamıştı.

Bu gelişmenin peşinden platforma siyasal adlar başta olmak suretiyle her kesimden tepki yağdı.

D-Smart’tan Disney’e bir gol daha

Galatasaray’ın Sloven rakibiyle oynadığı UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu rövanş maçında ekranda geçen alt bantta, “Veda’yı minnet ve özlemle izleyeceğiz! Biz buradayız, izindeyiz. Veda, D-Smart GO’da” ifadeleri yer aldı.

Veda filmi maçın yayınlandığı saatte Movie Smart Classic’te, saat 23.00’te ise Movie Smart Türk ekranlarında seyirciyle bir kez daha buluştu.

“Geldikleri benzer biçimde giderler”

D-Smart, bundan önceki turda oynanan Zalgiris karşılaşmasında, “Geldikleri benzer biçimde giderler… Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk. Biz buradayız!” mesajını paylaşmıştı.

Karşılaşmayı özetleyen spiker de “Bu güzel ülkenin yerli ve ulusal dijital platformu, Türkiye’nin kıymeti D-Smart olarak biz buradayız! Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun emanetlerine sonuna kadar haiz çıkacağız. Cumhuriyetin 100. senesinde daha fazlaca çalışacağız” ifadelerini kullandı.

D-Smart’ın bildiri içeren bu yayını toplumsal medyada gündem oldu.

Veda mektubu

Zülfü Livaneli’nin senaristliğini yazarak yönettiği Veda, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün son anlarını ve çocukluk arkadaşı Salih Bozok’un anılarını beyaz perdeye aktarıyor.

Salih Bozok’un oğlu Muzaffer’e yazdığı veda mektubunu odağına alan filmimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası, hayata geçirdiği devrimler, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet periyodu ve hususi yaşamı en yakın arkadaşı olan Salih Bozok’un bakış açısından yalın bir üslupla gözler önüne seriliyor.

Geniş kadro

Filmimizde Mustafa Kemal Atatürk’ü Sinan Tuzcu, çocukluk arkadaşı olan Salih Bozok’u Serhat Kılıç, tabanca arkadaşları Kazım Karabekir’i Sunay Akın, Ali Fuat Cebesoy’u Bahtiyar Engin, Mustafa Kemal Atatürk’ün anası Zübeyde Hanım’ı Dolunay Soysert, Mustafa Kemal Atatürk’ün kız kardeşi Makbule Hanım’ı Melahat Abbasova, Fikriye’yi Özge Özpirinçci ve Latife Hanım’ı Ezgi Mola canlandırıyor.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.