Devletin kararlılığıyla terör örgütlerine nefes aldırmayacağız

01.10.2023
Devletin kararlılığıyla terör örgütlerine nefes aldırmayacağız


Ankara’da yaşanmış olan patlama sonrası basın mensublarının karşısına geçen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, teröristlerle olan mücadelenin devam edeceğini söylemiş oldu. Yerlikaya açıklamasında, “Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmak yok” dedi.


ensonhaber.com

Ankara Kızılay’da meclisin açılacağı gün meydana getirilen terör saldırısı, korku dolu anlara niçin oldu.

İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin girişine yakın meydana getirilen saldırıda teröristler, etkisiz hale getirildi.

Twitter hesabı üstünden patlamaya dair data veren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, teröristlerden birisinin kendisini patlattığını söylemiş oldu.

İki polisin de yaralandığını açıklayan Yerlikaya, hastane ziyareti öncesi basın mensublarının karşısına geçerek terörle müücadelede kararlılık mesajı verdi.

“Kahraman polisimiz teröristler araçtan iner inmez müdahale etti”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’da İçişleri
Bakanlığı’na bombalı hücum girişimiyle ilgili izahat yapmış oldu. Yerlikaya’nın
açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

Alçak terör saldırısı girişiminde bulunulmuş oldu. Kahraman polisimiz, onlar araçtan iner inmez müdahalede bulunmuş oldu. Bir tanesi kendisini kendisi patlattı, diğeri de vuruldu. Ankaramıza geçmiş olsun diyorum. Yaralı polislerimizin tedavileri devam ediyor, dirimsel tehlikeleri bulunmuyor.

“Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar durmak yok”

Göreve geldiğimizden itibaren, tüm terör örgütü, organize kabahat şebekeleriyle mücadelemiz devam ediyor. Son terörist etkisiz haline getirilinceye kadar durmak yok, kararlılıkla savaşım edilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm dairelerimiz bu vakası baştan sonrasında inceleyecekler. Mevzuyla ilgili adli soruşturma başlatıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.