Gürcistan’ın dinlence beldesinde heyelan: Can kayıpları yaşandı

06.08.2023
Gürcistan’ın dinlence beldesinde heyelan: Can kayıpları yaşandı

[ad_1]

Şovi’de meydana gelen toprak kayması sonucu 17 şahıs yaşamını yitirdi. Yitik 18 kişinin bulunması için emek harcamalar sürüyor.


AA

Gürcistan’da 3 Ağustos’ta toprak kayması meydana geldi.

Raça-Leçkhumi ve Kvemo Svaneti bölgesine bağlı dinlence beldesi Şovi, negatif hava koşullarından etkilendi.

Şovi’de perşembe günü meydana gelen toprak kaymasının peşinden 400 kişilik arama kurtarma ekibi ve ordu mensuplarının katılımıyla arama emekleri devam ediyor.

Yolların ve köprülerin hasar görmüş olduğu afet bölgesine daha fazlaca havadan helikopterlerle destek verilerek arama kurtarma çalışmalarının hızlandırılması için geçici köprüler kuruluyor.

Can kaybı 17’ye terfi etti

Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durum Yönetimi Servisi Başkanı Temur Mgebrishvili, toprak kayması sebebiyle 17 kişinin öldüğünü açıklayarak 18 kişiden hala haber alınamadığını söylemiş oldu.

Yetkililer ise ölenlerden yalnızca 7 kişinin kimliğini tespit edebildiklerini ve yaşamını kaybeden öteki kişilerin kimliğinin tespit edilmesi için DNA testi yapılacağını deklare etti. Bölgedeki arama-kurtarma emekleri ise sürüyor.

Gürcistan'ın tatil beldesinde heyelan: Can kayıpları yaşandı

Ulusal yas deklare edildi

Şovi’deki emekleri yerinde takip eden Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, can kayıpları sebebiyle 7 Ağustos’un “ulusal yas” olarak duyuru edildiğini açıklamıştı.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.