İnşallah önder olarak turnuvaya geçeriz

16.11.2023
İnşallah önder olarak turnuvaya geçeriz

[ad_1]

A Ulusal Futbol Ekibi’nın genç oyuncusu Salih Özcan, 2024 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu son maçında Galler’i yenik ederek EURO 2024’e önder olarak katılmak istediklerini söylemiş oldu.

Milli futbolcu Salih Özcan: İnşallah lider olarak turnuvaya geçeriz

AA


A Ulusal Futbol Ekibi’nın orta saha oyuncularından Salih Özcan, 18 Kasım Cumartesi günü Berlin’de hususi maçta Almanya ve 21 Kasım Salı günü ise Cardiff’te EURO 2024 Elemeleri’nde Galler ile karşılaşacak A Ulusal Ekip’ın TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Almanya doğumlu olan Salih, Berlin’deki maçın kendisi için ek olarak mühim bulunduğunu belirterek şu şekilde dedi:

“Fizyolojik ve mental durumumuz iyi”

“Almanya’da yaşadığımdan dolayı benim için güzel bir duygu. Ekip olarak ciddi ve mühim bir maç bulunduğunu biliyoruz. Güzel bir kontrol olacağını düşünüyorum. Almanya’da yaşayan Türkler için de güzel olacak, onların desteğini bekliyoruz. Fizyolojik ve mental durumumuz iyi. Almanya maçının güzel bir maç olacağını, iyi bir maç çıkartacağımızı düşünüyorum.”

“İnşallah son maçımızda da 3 puanı alırız ve önder olarak turnuvaya geçeriz”

İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella ile iyi bir hava yakaladıklarını aktaran Salih Özcan şunları söylemiş oldu:

“Montella Hoca ile beraber oldukça fazla taktiksel çözümleme yaptık. Takıma iyi geldi. Bilhassa Hırvatistan maçında onlara dikkat ettik, başardık. Takımda kalite var. Taktik olarak iyi olan takımlara karşı, iyi durursak puanları alırız. İnşallah son maçımızda da 3 puanı alırız ve önder olarak turnuvaya geçeriz.”

“İsmail ile birbirimizi iyi tamamladık”

Salih, “İsmail Yüksek ile orta sahadaki uyumunuz iyi gözüküyor. Sen bu mevzuda neler söylemek istersin?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“İsmail ile birbirimizi iyi tamamladık. İyi oynuyoruz. Bilhassa son 2 maçta birlikte iyi oynadık. Orta sahayı iyi kapattık. Bundan dolayı oldukça mutluyum. İnşallah önümüzdeki iki maçta da bu şekilde oynarız. İsmail beni oldukça destekliyor ve bana yardım ediyor.”

“Kuvvetli takımlara karşı sahada taktik olarak iyi olmamız gerekiyor”

Ulusal futbolcu, EURO 2024’e katılma hakkını elde ettikleri için mutlu olduklarını sadece motivasyonlarını kaybetmediklerinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Heyecanlıyız. Zor bir turnuva olacağını düşünüyorum. Takımlar da iyi olacak. Bizim de ekip olarak kendimize güvenmemiz lazım. Kuvvetli takımlara karşı sahada taktik olarak iyi olmamız gerekiyor. İyi bir şampiyona çıkartabileceğimizi düşünüyorum. Tüm akrabalarım orada. Fakat Almanya’da yaşayan Türkler için de güzel bir duygu olacak. Milyonlarca şahıs orada oturuyor. İnşallah onların desteğini orada göreceğiz. Güzel bir turnuva olacak.”

Salih Özcan, kariyer hedeflerinin sorulması üstüne ise, “Ben gelecek 2-3 seneye bakmıyorum. Oldukça şükür şu an iyi gidiyorum. Sakatlık yok. Ekip olarak EURO 2024’te iyi bir turnuva geçirmek istiyoruz. Şu anda onu düşünüyorum. Geleceği Tanrı bilir.” ifadelerini kullandı.

Haber Deposu: Anadolu Ajansı (AA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.