Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

16.04.2023
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Doğum sonrası ya da kilo alıp verme gibi durumlarda karın bölgesinde meydana gelen sarkmaları düzelterek tekrar eski haline kavuşturan bir estetik türü olan karın germe ameliyatı son yıllarda oldukça sık tercih ediliyor. Sadece kadınlar başvuruyor gibi gözükse de zaman zaman erkekler de bu ameliyatı yaptırabiliyor.

Genel anestezi altında uygulanan karın germe ameliyatı sezaryen kesisi adı verilen bölgeden kesilerek karın cilt dokusunun alt dokularla beraber kaldırılmasıyla gerçekleştirilir. Gebelik ve doğum sonucu alınan kiloların verilerek karın kaslarının tekrar eski haline dönmesi için biraz beklenmesi gerekiyor. 1 ya da 1,5 yıl sonra karın germe ameliyatını gerçekleştirmek mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gerektiği kadar germe işlemi tamamlandıktan sonra fazla cilt ve cilt altı dokuları uzaklaştırılır ve dikiş yöntemiyle ameliyat sonlanır. Ameliyat esnasında cilt altında herhangi bir kanama ya da sıvı birikmesi olmaması için diren adı verilen minik hortumlarla oradaki sıvılar ortamdan uzaklaştırılır. Karın germe ameliyatı fiyatları tercih edilen yönteme ve hastanın karın bölgesindeki deforme oranına göre değişir. Yani buna göre tam karın germe ya da mini karın germe uygulanabilir. Bu durumda da süreç aynı işlemez ve fiyat da buna göre şekillenir. Fiyatlar da buna göre talep edilecektir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Uygulanan her türlü yönteme ve spora rağmen karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulamayan kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Çoğunlukla doğum sonrasında da tercih edilen karın germe vücudu deformasyona uğramış herkesteuygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Genellikle karın germe ameliyatı için karar verilmesi halinde vitamin ve çeşitli ilaçların kullanımı, sigara ve alkol tüketimi konularında doktor talimatlarına uyulmalıdır. Ameliyattan iki hafta öncesinde alkol sigara gibi alışkanlıkların bırakılması önerilir. Bu süreçte nezle veya grip olan kişilerin ameliyatlarının ertelenmesi gerekir. Bu süreçte aşırı egzersiz, güneşlenme, düşük kalorili beslenme gibi durumlardan sakınmalıdır. Kullandığınız ilaçları da en az iki hafta önce bırakarak ameliyata hazır olmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Ameliyat sonrası yeni ve kusursuz bir görünüme kavuşulur. Ancak, iyileşme süreci kişinin yaşam kalitesine ve metabolizma yapısına göre değişebilir. Karın germe ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi birkaç saatten birkaç güne kadar değişir. İlk birkaç gün ağrı ya da acı hissinin oluşması son derece normaldir.

Doktorun vereceği antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar alınarak bu süreç daha kolay atlatılabilir. Pansuman ve duş alma konularında doktor tavsiyesine yüzde yüz uyulmalıdır. Dikişler bir hafta sonra alınır, ancak cilt yüzeyindeki dikişler alınır, diğerleri estetik dikiş olduğundan kendisi eriyip kaybolur. Skar izleri yaklaşık olarak bir yıl sonra tamamen kaybolur.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

İyileşme süreci her karın germe ameliyatı geçiren kişide farklı olmaktadır. Doktorun tavsiyesine göre de hastanede kalma süresi farklı olabilir. Doktorun tavsiyelerine uyulması iyileşmeyi hızlandırır. Dikişlerin bir hafta sonra alınmasının ardından yara izlerinin tamamen yok olması bir yılı bulur. Bikini bölgesinde dikişin bulunduğu izin tamamen yok olması beklenmez. Karın germe ameliyatı fiyatları ameliyatın içeriğine göre değiştiği için ameliyatın öncesinde gerekli detaylar konuşulur. Ameliyat mini karın germe ya da normal karın germe olmasına göre de iyileşme süreleri değişir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Operasyon için fiyat alabilmek adına öncelikle doktorla görüşüp muayene olmak gerekir ve nasıl bir yol izleneceğine doktor karar verir. Karın germe ameliyatı fiyatları konusunda bu noktada net bir rakam alınabilir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.