Meksika’da orman yangını: 10 ev tahliye edildi

23.06.2023
Meksika’da orman yangını: 10 ev tahliye edildi


Meksika’nın Hidalgo eyaletinde çıkan orman yangınında 10 ev tahliye edilirken, ülkede orman yangınları sebebiyle 39 bin 930 hektarlık alan kül oldu.

Meksika’da orman yangını: 10 ev tahliye edildi

İHA

Meksika’nın Hidalgo eyaletinin Nicholas Flores kasabası civarlarında 18 Haziran günü başlamış olan orman yangınları devam ediyor.

Yetkililer alevlerin yaşam alanını tehdit etmesi sebebiyle bölgedeki 10 evin tahliye edildiğini açıklarken yangına müdahale etmesi için 486 itfaiye çalışanının göreve getirildi.

Ülkedeki sıcak iklim koşulları ve coğrafi zorlukların yangına müdahaleyi zorlaştırdığı belirtilirken yangın sebebiyle ölen ya da yaralanan olmadı.

150 hektarlık alan kül oldu

Ülkenin Veracruz eyaletindeki Perote kentinde çıkan orman yangınında ise 150 hektarlık alan kül oldu.

Veracruz Eyaleti Sivil Koruma Koordinasyonu şu anda eyalet genelinde etken 11 orman yangına müdahale edildiğini deklare etti.

3 bin 99 personel ile 6 tane yangın söndürme helikopteri vazife aldı

Meksika Ulusal Orman Komisyonu (CONAFOR) tarafınca bugün gösterilen raporda ülkede etken 86 orman yangını bulunmuş olduğu ve alevlerle mücadelede 3 bin 99 personel ile 6 tane yangın söndürme helikopterinin vazife almış olduğu ifade edilirken, bu yangınlarda toplam 39 bin 930 hektarlık yeşil alanın da zarar görmüş olduğu açıklandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.