Yeni parti kuracağı iddia ediliyordu! Yavuz Ağıralioğlu’dan dikkat çeken sözler: ‘Akşener varken yapmam’

21.06.2023
Yeni parti kuracağı iddia ediliyordu! Yavuz Ağıralioğlu’dan dikkat çeken sözler: ‘Akşener varken yapmam’


Seçim öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamasının arkasından yapmış olduğu eleştiriler sonrası İYİ Parti’den sert açıklamalarla çekilme eden Yavuz Ağıralioğlu, gündeme dair dikkat çeken değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

AĞIRALİOĞLU’DAN ‘YENİ PARTİ KURACAK’ İDDİALARINA YANIT

Haber Global’de Buket Aydın’ın sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu, ‘Yeni parti kuracak’ iddialarıyla ilgili konuştu. “Memleketimiz için ne yapmamız gerekiyorsa yerine getireceğim” diyen Ağıralioğlu, “Ben tertemiz bir sayfa açmak isterim. Akşener ‘Ben artık bırakıyorum, torunlarımı seveceğim, gelin üçüncü bir yol için milletin istikbaline koşun’ derse koşarım. Akşener varken yapmam.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN NET KONUŞTU

“Cumhurbaşkanı adaylığını kabul ederdim” diye konuşan Ağıralioğlu, belediye başkanlığı adaylığına ise kapıları kapattı. Ağıralioğlu, “Belediye başkanlığı benim yapabileceğim bir şey değil, ben o mizaçta değilim.” dedi.

hgfhgfh

Ağıralioğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyleki:

“HERKES HEVESLE SUÇLU ARIYOR”

  • Seçmenin değişiklik umudunu konuşmak adına ben “Bunlara dikkat etmeliyiz, milletin reflekslerini doğru ölçmeliyiz” dedim. Sürecin sonunda ben kendimi bu vebale ortak etmeyeceğimi beyan ederek kırmadan dökmeden ayrıldım. Şimdi İYİ Parti’nin hissesine şöyleki bir şey düşebilir: Biz söylemiştik. Siyasette “Biz söylemiştik” demek yetmez. ben devlet için hayırlı görmedim bu ittifakı, bu adaylık sürecini. Buna engel olmak benzer biçimde bir kıymet düştü benim hisseme. Hepimiz hevesle suçlu arıyor. İstişare edilmeden, dayatmaya dönmüş bir siyasal saygınlık suikastına engel oldum. Alçaklığa engel oldum. Suçlu mu arıyorlar? Tamam, ben engel oldum. Değişiklik umudu olan 25 milyon oy da, hükümet dahil her insanın saygıyla anlamaya emek vermesi ihtiyaç duyulan bir oydur. Bu sonuçlarda her insanın kendi hissesine düşen, alması ihtiyaç duyulan dersler vardır. Milletin umudunu koru, evlatlarımızın geleceğini koru. 25 milyonu da koru.

“AKŞENER’İN MESULİYETİ DAHA AĞIR”

  • Ben bu seçim mağlubiyetle biterse buna sebep olanlar çekilme eder diye düşünüyordum. Hanımefendi (Meral Akşener) kazanılamayacağını bilmiş olduğu halde bu süreci engelleyemedi. Onun mesuliyeti daha ağır. “Asla kazanılamayacak bir denklem var ise o da budur”u onlarca kere dinledik ondan. İYİ Parti, bildiğini yapamadı.

“10 SEFER YENİLDİN, İSTİFA ETMİYORSUN”

  • 10 sefer yenildin, çekilme etmiyorsun. Memlekete bir tek meteor çarpmadı. Bir seçimi kazanabilecek her türlü olanak varken kazanamadılar. Millet, “Söylediklerinizin doğru bulunduğunu biliyoruz fakat bunu düzelteceğinize inanmıyoruz, bunlara sebep olan iktidara bu sorunları düzeltmeleri için tekrar talih veriyoruz” dedi. Bundan utanması ihtiyaç duyulan iktidar mı, karşıcılık mi? Türkiye’de politika erdemle yapılacak bir iş olacaksa, her insanın sebep olduğu girdaptan kendi hissesine düşen sorumluluğu alması gerekir.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY OLUR MU?

  • Belediye başkanlığı benim yapabileceğim bir şey değil, ben o mizaçta değilim. Benim için meşakkatli, ben o kabiliyette bir insan değilim.

jhkghk

“EN ÇOK KAYBEDEN PARTİ İYİ PARTİ’DİR”

  • Olana bitene bakacağız. En fazlaca kaybeden parti İYİ Parti’dir. Türkiye’de hiçbir siyasal parti biz iktidarı alacağız, ihalelere fesat karıştıracağız, canınıza okuyacağız demiyor. Kimse demez. Hükümetin övündüğü bazı icraatlar var fakat sayın cumhurbaşkanı şunu diyebilir mi, “Ben bir köprü yapacağım, geçenden 350, geçmeyenden 750 alacağım.” Siyasetin dediklerinden fazlaca söylediklerini yapabilmesi önemlidir. Karşıcılık iktidar olamadı bu sebeple dediklerini yapabileceklerine inandıramadılar. Oy vermeyen seçmeni cahillikle suçladılar. Ben seçmenin irfanının yüksek olduğuna inanırım.

“ERDOĞAN KENDİSİNE MUHALEFET ETSEYDİ YÜZDE 70 ALIRDI”

  • Erdoğan kendisine karşıcılık etseydi yüzde 70 alırdı. Trol ise sizde, basına hakaret sizde, dayatmacısınız, sizin bu halinizle hükümet etmeye aslına bakarsan hakkınız yoktu. Olan, değişiklik umudu olan muhalif seçmene oldu. Hepimiz her şeyi yitirdi, karşıcılık mahcubiyet duymadan hala grup toplantılarında konuşmalar yapıyor.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI KABUL EDERDİM”

  • İki tarafa da mesafeli olan seçmenin şuurlu tercihiydi Sinan Oğan. Birinci turda kabalık etmeye gerek yoktu. Biz dedik ki tek strateji tek aday değildir. Çoklu adayla da gidilebilir. Yarış atları benzer biçimde davranmamak lazım, millete nefes imkanı verir ikinci tur. Akşener aday olsaydı İYİ Parti üçüncü bir yol olurdu. Ben dahi adaylık sorumluluğunu bismillah der kabul ederdim. Bir saniye tereddüt etmezdim. Eli belinde bir siyasettense, eli kalbinde bir siyasetin memlekete nasip olması icap ettiğini düşünüyorum. En dezavantajlı aday Kılıçdaroğlu’ydu. Kamuoyu araştırmalarında İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığında durum farklıydı.

“AKŞENER’DEN BAŞKA İYİ PARTİ’Yİ AYAKTA TUTACAK KİMSE YOK”

  • Muhalefetin en zor periyodu başladı, genel başkanlar için de fedakarlık periyodu başladı. Meral Akşener’den başka İYİ Parti’yi ayakta tutacak kimse yoktur.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

  • Siyasal olarak bir sorumluluk hattındayım. Politika bir bayrak yarışı gibidir. Ben bu siyasal sorumluluk hattında ortalama 30 senedir nöbet tutuyorum. Memleketimiz için ne yapmamız gerekiyorsa yerine getireceğim. Sayın cumhurbaşkanı son avansını aldı. Siyasetin mesuliyeti, eve bolluk olmaktır. Bir annenin buzdolabını açtığında gördüğüdür hükümet. Bir tek sandıktan çıkmak değildir. Biz sizi seçiyoruz, yaşam standartları düzelmiyor, cebimizde harçlık yok, ölürsek çocuklarımıza ne olacak endişesi taşıyoruz. Benim için politika, parti kurma hevesi değildir. Benim için politika 85 milyonun kuvvetli, standartları yüksek bir ülke, en zayıfın en güçlüden hakkı alabildiği bir ülke olması anlama gelir. Bunlar organize edilemiyorsa parti kursan ne olur? Ben tertemiz bir sayfa açmak isterim. Akşener “Ben artık bırakıyorum, torunlarımı seveceğim, gelin üçüncü bir yol için milletin istikbaline koşun” derse koşarım. Akşener varken yapmam. Mezara parti içi kavga ederek girmeyeceğim.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP lideri Kılıçdaroğlu ifadeye çağrılacak! CHP lideri Kılıçdaroğlu ifadeye çağrılacak!
Bahçeli'den çok konuşulacak 'faiz' çıkışı! Bahçeli’den fazlaca konuşulacak ‘faiz’ çıkışı!
İstanbul'da tepki çeken görüntü! Sokağın ortasında kimseye aldırış etmeden...İstanbul’da tepki çeken görüntü! Sokağın ortasında hiç kimseye aldırış etmeden…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.