SON DAKİKA | AK Parti Sözcüsü Çelik’ten ‘seçim sonucu’ açıklaması: Sindirmekte zorluk çeken, kabullenemeyen bir tablo var

11.08.2023
SON DAKİKA | AK Parti Sözcüsü Çelik’ten ‘seçim sonucu’ açıklaması: Sindirmekte zorluk çeken, kabullenemeyen bir tablo var

[ad_1]

Son dakika haberi… AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Sözcü Çelik, iç ve dış politikada yaşanmış olan son gelişmeler, terörle mücadelede son durum, orman yangınları ve İskandinav vatanlarında Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin saldırılara konuştu.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

  • Mühim gelişmelerden bir tanesi, sıfır atık mevzusundaki Türkiye’nin ortaya koyduğu inisiyatif. Emine Erdoğan Hanımefendi BM’ye katılmıştı, 30 Mart ‘Sıfır Atık Günü’ olarak kabul edilmişti. 2035 senesinde yüzde 65’e yetişme hedefimiz Hanımefendi tarafınca zikredildi. Sıfır Atık Projesi yeni aşamalara ulaşıyor. Bu sıfır atığın öteki ülkeler tarafınca da örnek alındığını görüyoruz. Hanımefendi’nin başlatmış olduğu inisiyatifin örnek hale gelmesi kıymetli bir misyonu sürdürmektedir.

“SEÇİM SONUÇLARINI KABULÜ AÇISINDAN BİZİM BİR SABIKAMIZ YOK”

  • Muhalefetle ilgili tartışmalar var. Seçimlerin ilk turu devam ederken, bazı odaklar bizlere şu suali soruyorlardı: ‘Seçim neticelerini kabul edecek misiniz?’ Ben de, ‘Seçim sonuçlarının kabulü açısından bizim bir sabıkamız yok, CHP’nin bir sabıkası var’ demiştim. Bu probleminin sorulması ihtiyaç duyulan onlardır. Geldiğimiz noktada hala seçim neticelerini sindirmekte zorluk çeken, kabullenemeyen bir tablo var. Bu tablo ‘İyi ki Kılıçdaroğlu yitirmiştir’ noktasına gelmiştir. Ortaya çıkan tablo vahimdir.

s1

DİYARBAKIR ANNELERİNİN EVLAT NÖBETİ

  • 1438 gündür bu anneler nöbet tutuyorlar. İnsan hakları örgütlerinin bu anneleri ziyaret etmeleri gerekirdi. Halen bu aşama duyarsızlık, çifte standardı göstermeye devam ediyorlar. Diyarbakır anneleri mücadeleyi sürdürüyorlar. İnşallah en kısa zamanda evlatlarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

TERÖRLE MÜCADELEDE SON DURUM

  • İki tür savaşım yürütülmektedir. TSK, MİT, Güvenlik ortak emek verme yürütmektedir. Bununla beraber siyasal denklemde terörün arkasındaki siyasal arayışların farkındayız. Teröristlerin arkasındakileri de görüyoruz. Mücadelemiz devam edecek.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE

  • Türkiye’nin kara propagandalarla göçmen deposu benzer biçimde gösterilmeye çalışılması reddettiğimiz bir durumdur.

s2

ORMAN YANGINLARI VE İHA POLEMİĞİ

  • Bireysel hatalar facialara yol açıyor, duyarlılık olmalı. Baykar’ın İHA’larına dönük olarak ortay konulmuş olan açıklamalar yanlış. Karşıcılık etmek adı altında bir seviyeyle bu polemiğin yürütüldüğünü gördük. İHA’ların orman yangınlarında kullanılması dünyada bizi pozitif ayrıştıran bir tablo oluşturmaktadır. Hastalıklı bir grup tarafınca hedef alınmaktadır.

KUR’ANI KERİM’E YÖNELİK ÇİRKİN SALDIRILAR

  • Bunlar nefret suçlarıdır. İnsanlığa dönük suçlardır. İfade özgürlüğüyle hiçbir ilgisi yoktur. BM ‘kabahat’ diye vasıflandırdı. İfade özgürlüğü adı altında din özgürlüğü tehdit altına alınmaya başlanmıştır.

RUSYA’NIN KKTC’DE OFİS AÇMA KARARI

  • KKTC’ye oluşturulan her ülkenin ofisinin doğal ki kıymeti vardır. Fakat esas olan bunun ötesinde bir şeydir. İki devletli çözümün kabul edilmesi icap ettiğini açıkladı Cumhurbaşkanımız. Müzakereden kaçan onlar oluyor. Avrupa’da bunu başka türlü sunuyorlar. Biz muhataplarımıza bunu söyledik. Tüm bu bölge Akdeniz, AB’nin basiretsiz kararının bedelini ödüyor. O da Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’nin AB’ye alınmasıdır. Ya KKTC’yi de alacaksınız ya da bunu öteleyeceksiniz.

  • Türkiye’nin geldiği nokta artık iki eşit devlet şeklinde yürüyeceğidir. Başbakanlık binası yapılıyor, Rumlar bundan bile rahatsız oluyor. Bu sizi ne ilgilendiriyor? Orası Türk toprağı.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AYETLİ DUALI CUMA MESAJLARI: Resimli, yeni, cuma mesajları!AYETLİ DUALI CUMA MESAJLARI: Resimli, yeni, cuma mesajları!
Kahreden haber! 1 asker şehit olduKahreden haber! 1 asker şehit oldu
Bingöl'de sabaha karşı korkutan depremBingöl’de sabaha karşı korkutan zelzele[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.